Передвісники дитячої заздрості

У дитини почуття такі ж, як у дорослих, але все ж їх заздрість відрізняється. Егоцентризм дитини природний і закономірний. Малютка зосереджений на власній персоні, впевнений, що світ крутиться навколо нього, і не розуміє, чому щось не відповідає цим настановам. Але свої потреби задовольняти. Важливо не допустити, щоб егоцентризм переріс в марнославство й надмірне честолюбство. Це передвісники заздрості.

Профілактика егоїзму і заздрості

Малютка повинен почувати себе наповненим вашою любов’ю і увагою, інтересами, радісними подіями. Жити повноцінним життям, де є місце для розваг та праці, для пізнання і байдикування. Є чіткі правила і хвилини свободи. Завжди враховуйте думку крихти і вчіть домовлятися.

Потрібен ваша постійна залученість в життя дитини. Звичайно, ви зайняті, часу мало, проблем достатньо. Але іноді вистачає 20 хвилин пильної уваги в день, щоб показати свою любов. Тільки домовимося: в цей час ви повністю належите дитинці, не повчаєте і не вимагаєте звіту. Просто дозвольте крихітці самому вирішити, розповісти вам щось чи просто пообніматься.

Не надто обмежуйте бажання дитини. Ми так боїмося розбалувати дітей, що позбавляємо їх звичайних радостей. Звичайно, не потрібно виконувати всі капризи. Але робити регулярні подарунки «просто так» або втілювати в життя мрії час від часу необхідно. Можна, наприклад, домовитися, що купуєте чергову машинку чи лялечку кожен вихідний.

Всі подарунки – власність малюка. Він повинен знати, що має право робити з цією річчю все, що захоче. Наприклад, поміняти новенький самоскид на живу гусеницю в коробці з дірочками. Так-так. І на це крихта має право! Так регулюються міжособистісні стосунки і зменшуються почуття заздрості і жадібності.

Чітко очерчивайте і свої особисті кордону. Доведіть до відома, що у мами і тата є час для себе і один для одного, що в спальню заходити без стуку не можна, та й іграшки розкидати дозволяється лише в дитячій. М’яко, але чітко промовляйте умови…

Та й самі не забувайте поважати особистий простір дитини…

Окремо про адекватної самооцінці

Невпевнений в собі або болісно самолюбний малюк схильний самим різним пристрастям, а не тільки заздрості.

Постарайтеся допомогти йому виробити адекватну самооцінку.

Чи не оберігайте свою дитину від повсякденних справ. Не прагніть вирішувати за нього проблеми, але і не перевантажуйте його тим, що йому не під силу. І не поспішайте стелити соломку: дайте можливість прийняти рішення
самостійно.

Дозволяйте розвиватися різнобічно

Ігри на дитячому майданчику, концерти, виставки картин і подорожі по країнах, а ще різноманітні гуртки, спорт і веселі пробіжки з татом і мамою… Все це повинно бути присутнім в житті, але малюк сам вибирає собі заняття. І йому неодмінно потрібно, щоб було з чого вибирати.

Дайте йому зрозуміти, що для вас він самий-самий, що його люблять завжди, навіть якщо він надходить некрасиво. Якщо він в цьому сумнівається, якщо він переживає або недоотримує визнання, то шукатиме компенсацію: бажати того, що є в інших, битися, влаштовувати істерики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *