Як фліртувати, не змінюючи партнеру

Флірт – ігри для тих, хто не хоче з приходом осені сумувати, а роздумує: розквітнути або розпуститися. Правда, саме поняття плутають, з чим тільки можна, обурюється психоаналітик Тамара Нечай. Скажімо, курси флірту і флірт-вечірки – тільки красива назва для спокушання і експрес-знайомств. А іноді безневинним фліртом називають реальні зради (до речі, вони бувають не тільки фізичними, а й моральними). Так що ж це таке?

Техніка закохування

Тренінги і школи флірту вперше в країнах колишнього СРСР почали проводити 10 років тому. Серед викладачів настільки специфічних умінь рідко зустрінеш психологів. Решта вважають, що право викладати їм дають пройдені в минулому подібні тренінги та віра в свою “донжуаністость”. З’явилися навіть “міжнародні тренери з флірту”. У них своя термінологія: такі перли, як “техніка закохування” і “зав’язка відносин в громадських місцях”. Варіанти тренінгів для різних статей розрізняються. На жіночих тренінгах пропонують створити ілюзію, що дами готові дозволити собі більше, ніж зазвичай. Вчать сексуальним жестам, дражливою поведінці, “секретам гейш”. І все це – щоб “приманити чоловіка і привчити його до думки про серйозні стосунки”. Так що обчислювати вчать якраз, “не зірветься чи з гачка хоча б рік”. Серйозність намірів “прораховують” по тому, наскільки романтичне побачення влаштував шанувальник.

У чоловіків – все навпаки. Їм пропонують натякати на тривалі відносини, налаштовуючись на одноразові зустрічі. Скажімо, згадати, що хотіли б мати дітей в майбутньому. Або – про те, що спільне життя партнерів зближує. Хоча ці фрази нічого не обіцяють конкретним дівчатам, вони змушують їх сподіватися. Тут критерії успіху – не тривале, а швидкість: як швидко бажаний “об’єкт” опиниться в ліжку. У хід йдуть незаяложені компліменти, красиві жести, так званий “кришеснос” (незвичайні побачення). Наприклад, заховати в парку “скарб” у вигляді букета квітів або пляшки вина, в потім “випадково” на нього наштовхнутися разом з новою знайомою.

Все це не має ніякого відношення до мистецтва флірту.

Словесне фехтування

Слово, що з’явилося в світському суспільстві 19 століття, перекладається зі старофранцузского як “цвітіння”. Означало воно зовсім не зваблення, а “сексуально забарвлене поведінку, що не веде до сексу”. Фліртували ті, хто не прагнули завоювати серця один одного, а лише хотіли переконатися у власній жіночності або мужності, підвищити самооцінку, отримати порцію компліментів. Це як би доросла гра, суть якої – “змагання” в дотепності, розмова з тонкими натяками, двозначні, але не вульгарні жести (споконвічно жінки перебирали віяло, прикривали ним особа, підкреслюючи то очі, то губи). Флірт виключав дотики і відверту демонстрацію тіла, так що в нього не вписуються поради “випадково підняти спідницю вище”. Така поведінка спричиняло як у спорті дискваліфікацію, адже флірт існував задля доступних жінок, а для тих, про які фантазували.

Перекидання фразами “на грані допустимого”​​, швидкі і дотепні відповіді вважалося насолодою само по собі, а також вдосконаленням уміння вести цікаву бесіду. Фліртувати з незнайомцями вважалося неприпустимим: вони могли неправильно зрозуміти натяки. Цінувалося відчуття безпеки, гарантії, що не підуть сексуальні вимоги. Флірт можна вважати “тренажером”, який в майбутньому полегшить спілкування з обранцем, а не спробою знайти цього самого обранця. За словами психоаналітика Миколи Наріцин, це – стратегічна гра, “вміння керувати несвідомим за допомогою інтелекту”.

Говоріть, що хочете, але приємне

Грань між залицянням і докучаннями – не в самих фразах і зверненнях, як думають деякі. Одних жінок вкинуто в шок делікатні натяки щодо чарівних форм, а для інших – грубуваті слова насчет “класних цицьок” – приємні компліменти. Грань – в нав’язливості, ігноруванні реакції. Якщо незнайомій жінці неприємні коментарі з приводу її зовнішності, продовжувати кричати їй щось, наполягати на знайомстві – вже образа. Сексуальними домаганнями вважають одностороннє спілкування, коли почуття другої сторони ігнорують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *