Папір з каменю – сама незвичайна і екологічно чиста

Папір можна робити з різних матеріалів, але мабуть самої незвичайної і екологічно чистою є папір з каменю.

Кам’яну папір ще називають вапнякова папір, мінеральна папір, еко-папір, синтетичний папір.

Папір з каменю виготовлена із суміші приблизно 80% карбонату кальцію, який також використовується при виготовленні звичайної деревно-целюлозної паперу. Карбонат кальцію отримують з вапняку, мармуру або інших мінералів, зазвичай йдуть в відхід при видобутку сировини для будівельної промисловості. Порода подрібнюється до стану тонкої крейдяного пилу. Потім в якості сполучного для карбонату кальцію додається невелика кількість (близько 20%) нетоксичного синтетичної смоли HDPE (поліетилен високої щільності). Разом ці матеріали утворюють м’яку, гладку, яскраво білий папір, міцну, довговічну, стійку одночасно до води і стирання. Папір не містить хлору, кислот, і безпечна для навколишнього середовища.

Отже давайте розглянемо основні екологічні переваги паперу з каменю.

Папір з каменю - сама незвичайна і екологічно чиста

1. Менше ресурсів

Чистий папірвиробництво 1т вимагає 20 дерев, 38 тисяч кДж енергії, створює 73 кубометра забрудненої води, використовує відбілювачі, і в такому папері міститься 20-30% карбонату кальцію (кам’яної породи).

Вторинна папірвиробництво 1т вимагає 4 дерев, 23000 кДж енергії, створює 41 кубометр забрудненої води, використовує відбілювачі, і в такому папері міститься 20-30% карбонату кальцію (кам’яної породи).

Дивіться відео – як слоненя в перший раз купається в морі?

Папір з каменю – виробництво 1т вимагає 0 дерев, не створює абсолютно ніякої брудної води і використовує половину енергії, яка потрібна для виготовлення вторинної паперу або третину енергії для чистого паперу. У виробництві мінеральної папери не застосовуються відбілюючі реактиви, і воно не забруднює атмосферу.

2. Простота в переробці та утилізації

Папір на основі мінералів підлягає переробці як з папером, так і з пластиком. Оскільки папір зроблена з каменю, то вона не є біорозкладаної. При експозиції ультрафіолетом (наприклад, на сонці) і зволоженні поліетилен високої щільності розпадається приблизно через рік, повертаючи карбонат кальцію в тверду форму. Яєчна шкаралупа на 95% складається з карбонату кальцію, і розкладається таким же способом. Крім того, HDPE підлягає переробці, і на позначається символом вторсировини – цифрою «2». Велика частина домашнього сміття отпраляется на фабрики WTE (Waste to Energy – англ .: «переробка сміття в енергію»), де він спалюється, розтирається в хімічно чисте вугілля і «переробляється» в енергію. Навіть сміття зі звичайного паперу закінчує свій шлях на фабриках WTE. Оскільки мінеральна папір знищується на фабриці WTE, вона робить великий внесок в екологію, тому що горить «екологічніше» багатьох інших матеріалів і не викидає при горінні отруйних речовин.

3. Доступність

Карбонат кальцію сам по собі представляє найпоширеніший природний мінерал на Землі, складаючи до 70% корисних копалин на планеті. Вже існуючі в світі шахтні й кар’єрні розробки вималивают в пошуках більш цінних порід тонни карбонату кальцію щороку. Ця надмірність сировини робить карбонат кальцію відмінним наповнювачем для паперу, пластику, деяких харчових продуктів і багатьох господарських виробів.

мінеральна папір

Мінеральна папір також водонепроникна і масложіростойкая, вона міцна і не рветься. Приміром, її часто використовують в упаковці мила.

Кам’яна папір, прекрасна альтернатива таким синтетичним субстратам як Yupo, Tyvek і поліпропіленовим плівкам. Це відмінний матеріал для зовнішнього використання (з додаванням ультрафіолетової захисту).

Деякі бренди з виробництва мінеральної паперу: FiberStone, Terraskin і Rockstock.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *