Чим відрізняється життя після 50-ти від усього попереднього життя

Чим відрізняється життя після 50-ти від усього попереднього життя? Та тим, що тому, як жити після 50-ти, нас ніхто ніколи не вчив!

У дитинстві нас готують до дитинства, в дитинстві – до юності, в юності – до молодості. А в молодості ми проводимо десятки годин, готуючи себе до майбутніх випробувань зрілості.

І тільки кордон в 50 років ми перетинаємо, не маючи ні найменшого уявлення про те, як, чим і заради чого нам жити далі?

Немає в цьому нічого дивного. Звідки таким знанням взятися, якщо ще для покоління наших батьків в 50 офіційно починалася старість і жити далі взагалі не належало, а належало починати потроху вмирати.

Ми ж роботи, друзі мої, правда – роботи! Ми рідко усвідомлюємо, що та стратегічна життєва програма, яку ми неухильно дотримуємося подорожуючи по життю, насправді закладена в нас попередніми поколіннями. Оскільки саме попередніми поколіннями створені ті книги, фільми, система освіти, які в дитинстві і в молодості формують нашу свідомість.

Але у попередніх поколінь не було жодних уявлень про життя після 50-ти з тієї простої причини, що після 50-ти житті не було в принципі. Тому немає їх і в програмі життя, яка дісталася нам від них у спадок. Про дитинство є, про молодість і про зрілість. А далі все, кінець програми, Error 404.

В результаті сьогодні мільйони людей прибувають на позначку 50 і товпляться там в нерішучості, попросту не знаючи, як бути далі? Спроби зробити вигляд, що нічого особливого не сталося, і продовжувати жити, як раніше, бажаного успіху не приносять. Старіти теж ніби рано – енергії і сил повно. Але і змінювати життя не виходить, оскільки (а) страшно і (б) абсолютно незрозуміло як.

Ось так і стоїмо, переступаючи з ноги на ногу, поки – з плином часу – всі питання ні відпадають самі собою.

Кажуть, що один китаєць на ім’я Лі Цін’юнь не так давно прожив 256 років. Злі язики, втім, стверджують, що все це брехня, і насправді більше 190 Лі неможливо простягнув. Ну, добре, нехай 190. Так ось, мені дуже цікаво, чим Лі займався останні 140 років? Ні, серйозно.

У 50 ми вперше потрапляємо в ситуацію, коли повністю виконали і перевиконали життєву програму в тому вигляді, в якому її сформулювали для нас колишні покоління. Школу / інститут закінчили. Вийшли заміж / розлучилися / одружувалися на всьому, на чому можна і не можна, у всіх мислимих сенсах і позах. Проекти запустили / провалили / знову почали. Кар’єру зробили / не зробили. Будинки-квартири купили / продали. Дітей виростили з успіхом або без особливого.

І не так важливо навіть, з успіхом чи ні ми цю програму пройшли. Важливо, що на цьому залишені батьками інструкції закінчуються. А життя – триває.

І як, питається, жити далі? Всі повторювати заново? Знову будувати вже побудовану кар’єру? Ще дітей? Ще квартир? Ще меблів? Тим, хто грошей заробив – заробляти ще. А тим, хто не заробив – продовжувати намагатися?

Повторення пройденого не приносить радості. До 50-ти мети колишнього життя втрачають сенс незалежно від того, наскільки ми були успішні в їх досягненні. І хочеться нового. І правильно хочеться. Тому що нове – це майбутнє і розвиток. Нове – це молодість. Але тільки абсолютно незрозуміло, яким це нове повинно бути? Жити без програми, жити без батьківських інструкцій ми ніколи раніше не пробували.

Я, власне, що хочу сказати? За всієї і всілякої статистикою для тих, кому сьогодні 50 – 55 або близько того, старість почнеться не раніше 80-ти. І навіть тоді, до речі, вона буде зовсім інший, ніж у покоління наших батьків.

І це ура, ура! Це дуже, дуже приємно звичайно. Ще б пак! Нам просто взяли і подарували аж двадцять п’ять років (!!!) додаткової яскравою, активної, веселою, здорового життя.

«А в чому виверт?» – Запитаєте ви, на власному досвіді засвоїли, що безкоштовний хліб буває тільки в мишоловці.

Виверт в тому, що, як користуватися цим подарунком, нас не навчили.
І що тепер робити?
Пробувати.
Ну, або думати, як би краще вбити час.
Всього-то треба чверть століття пересидіти!

Автор: Володимир Яковлєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *