Ознаки того, що підліток зв’язався з поганою компанією

За словами психологів, однолітки для підлітка є великим авторитетом, ніж батьки, так як він в цьому віці починає перепрограмуватися з життя в рідному «гнізді» на життя в суспільстві. В цілому, це – абсолютно нормально, але в деяких випадках дитина може опинитися в компанії людей, які будуть тягнути його на дно, тому в цей період від батьків буде потрібно немало сил, що вирішити проблему.

В першу чергу необхідно визначитися з тим, що ж все-таки необхідно вважати поганою компанією. Коли підліток звик слухати музику, дратівливу вуха батьків, одягається в дивному стилі, пофарбувавши волосся в незвичайний колір, і спілкується з дорослими на особливому сленгу – то це ще не означає, що він зв’язався з поганою компанією. У перехідному віці у дітей часто виникає бажання всього лише епатувати публіку своїм нестандартним зовнішнім виглядом.

Батькам слід занепокоїтися, коли з підлітком явно відбувається дивні речі. Наприклад, він припинив спілкування зі своїми друзями без явних причин для цього, а з новими товаришами батьків не поспішає познайомити. У його поведінці спостерігаються частіто він різко збуджується і багато розмовляє, то раптом за зміни – микається і починає огризатися з приводу. Підліток регулярно почав спати вдень, чого раніше за ним не спостерігалося, а ночами, навпаки, – пильнувати. З апетитом теж можуть виникнути проблеми – то підліток цілими днями нічого не їсти, то раптом накидається на їжу.

Тривожним сигналом може послужити і те, що підліток поміняв захоплення, при цьому про новий занятті нічого не розповідає батькам, боле того, у нього змінився зовнішній вигляд – на обличчя явна недбалість, а зіниці не реагують на яскраве світло, або постійно звужені або розширені. Коли з дому починають пропадати цінні речі – то це, разом з усім перерахованим вище, свідчить про наявність у підлітка залежно від психічно активних речовин. Але, якщо батькам тільки здається, що це так, то слід все ретельно перевірити ще раз, так як безпідставні звинувачення можуть стимулювати дитину спробувати заборонені речовини.

Як впоратися з виниклою проблемою батькам? Звичайно, вони повинні наповнити його життя цікавими подіями, щоб відволікти від залежності. Прийом у нарколога є обов’язковим кроком в таких ситуаціях, але не єдиним. Батьки повинні допомогти дитині домогтися стану ремісії, що може тривати не один місяць, так як є шанс, що він зірветься. В такому випадку цікава і наповнена різними подіями життя підвищить ймовірність того, що підліток більше не допустить думки вживати наркотичні речовини або алкоголь. Вільний час підлітка необхідно заповнити продуктивно: тренажерний зал, музична група, курси з програмування чи інші цікаві гуртки. Рекомендується відзначати будь-які успіхи дитини і проявляти підвищений інтерес до його життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *