Люди народжуються зі… знанням мови

Нове дослідження, показує, що ми насправді… народжуємося з базовими лінгвістичними знаннями.

Хоча всі мови кардинально відрізняються, по всій видимості, деякі лінгвістичні аспекти є загальними для всіх мов.

Розглянемо, наприклад, звукові словосполучення, з яких починаються слова. Хоча багато мов мають слова, які починаються з «бл» (наприклад, blando на італійському, Blusa іспанською мовою), декілька мов мають слова, які починаються з інверсії – “ЛБ”. Лінгвісти припускають, що такі зразки відбуваються через те, що людський мозок зміщує букви в складах й дифтонги в більш зручну для нього сторону. Відповідно до цього можливостями, експериментальне дослідження показало, що мозок дорослих може також вибудовувати такі переваги, навіть якщо їх рідна мова не має слів, що нагадують або «бл», або «лб».

Але чим це обумовлено? «Це відбувається через те, що у всіх людей при народженні запрограмований деякий універсальний лінгвістичної принцип», – пояснюють учені з Північно-Східного університету в Бостоні. Вони спільно з колегами з Міжнародної школи передових досліджень в Італії вивчили реакцію головного мозку немовлят на звуки людської мови.

Вони вивчили, як новонароджені діти сприймають різні типи слів за допомогою методу ближньої інфрачервоної спектроскопії. Це «тихий» і неінвазивний метод, який може показати, як зони кори головного мозку насичуються киснем. Вчені виявили, що новонароджені по-різному реагують на слова, узагальнюючи деякі з них.

«Результати нового дослідження дозволяють припустити, що звуки людських мов є продуктом вродженого біологічного інстинкту, дуже схожого на спів птахів», – розповідають дослідники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *