Основна відмінність жінки від дівчинки

У 19 років один чоловік запитав мене, що я буду робити, коли стану зрілою жінкою і втрачу уваги чоловіків. Щоб нагнати страху, він яскраво описав жахи, які мене чекають.

– Твій огидний жирний тріцепс буде тремтіти як холодець, – пророкував він. – Талія розпливеться. А найстрашніше – особа. Обличчя вкриється зморшками і більше ніколи не буде по-янгольському-невинним. Що ти робитимеш тоді? – не вгамовувався чоловік.

Я не знаю, навіщо він це говорив. Може бути, щоб я «поторапливалась» і вибрала саме його. А може бути, щоб завдати нищівного удару по тендітної жіночій психіці.

Але мені тоді нічого було йому відповісти. Але про себе я подумала, що не допущу такого! Краще смерть. Буду все життя за собою стежити, дієти, маски всякі, і завжди буду красивою. І зі мною не станеться всіх цих жахливих змін. Це був погляд дівчинки.

Потім я справді помітила кілька зморшок в куточках очей. На животі з’явилася подушечка жиру. Я освоїла косметолога, записалася в зал, і боролася із змінами з перемінним успіхом. Я думала про те, що не дам тому мужику взяти верх, і постараюся якомога довше тримати себе в пристойному вигляді. Я стала уважніше стежити за собою, але в дусі все одно оселився страх. Це був погляд дівчини.

Потім було багато життєвих бур. Але я боролася і не кидала весла. І в цій боротьбі була скута якась нова я, інша. Ця інша була жорсткішою, дорослішими і цинічніше. Але в той же час набагато більш впевнена в собі.

Тепер я намагаюся обмежувати себе для того, щоб мені завжди було легко і комфортно. Я роблю маски потім, щоб мене тішило моє обличчя. Я взагалі все роблю тільки для себе.

Виявилося, що більшість речей у цьому світі можна отримати і без чоловіків. Мається на увазі не свій, улюблений чоловік, а зграйка шанувальників. Навіть не зрозуміло, навіщо вони були так потрібні тоді.

Те, що вони можуть дати, лише крапля у величезному океані життя. Я перестала чекати від усіх чоловіків якоїсь позитивної оцінки. Я перестала чекати від усіх чоловіків схвалення. Я перестала чекати, що чоловіки будуть думати про віці також, як і я. Мене перестало хвилювати їх думку з приводу моїх зморшок, трицепса і віковий пилу в очах.

Здається, тепер я знаю, яку відповідь слід дати тому чоловікові. Так, зміни неминучі. Але коли все це все-таки станеться, мене вже не буде хвилювати твоя думка на цей рахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *