Новий алкотестер визначає ступінь сп’яніння по голосу

Більшість автомобілістів знають, що для проходження тесту на алкоголь необхідно подути в «трубочку» або спеціальний алкотестер. Однак дихання є не єдиною ознакою того, що людина випила.

Як повідомляє ресурс Engadget, вчені з Німеччини розробили спеціальний алкотестер, який може визначити ступінь сп’яніння людини з його голосу. Для цього була зібрана спеціальна база голосів людей, що знаходяться в стані алкогольного сп’яніння.

Головною метою розробки алкотестера стало запобігання можливості водіння у п’яному вигляді. Система може в майбутньому встановлюватися в автомобілі і контролювати водіїв.

Червоне вино корисне чи шкідливе?

Щоб визначити ступінь сп’яніння, автомобіль може задати водієві кілька запитань і проаналізувати відповіді на них. Якщо система визначить, що водій випив, перед тим як сісти за кермо, то вона може повністю заборонити подальше керування транспортним засобом.

В даний момент технологія ще потребує поліпшення, так як перші тести показали, що вона показує правильні результати тільки в 73% випадків. Тому до впровадження алкотестера має пройти час, так як, погодьтеся, дуже неприємно буде не завести машину, навіть якщо ви абсолютно тверезий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *