Цікаві факти про СРСР

Соціалістичний режим на території 15 республік тривав цілих 70 років. Весь цей час Союз Радянських Соціалістичних Республік був відомий, як найбільше і одне з найбільш унікальних держав світу. Його площа займала шосту частину суші, так само СРСР можна порівняти за площею з таким материком, як Північна Америка. Однак за довгі роки Радянський Союз прославився не тільки своїми значними розмірами. Країна криє в собі ще й безліч цікавих таємниць і фактів, які тільки зараз стають загальним надбанням.

Наприклад, чи знаєте Ви, що у Великій Вітчизняній Війні брав участь ще один Гітлер на боці СРСР? Саме таке прізвище було у нагородженого медаллю за бойові заслуги кулеметника, Насіння Костянтиновича, до речі, вчинила не один подвиг. Але його прізвище ретельно приховувалася тоді, можливо червоноармійця взагалі довелося її змінити.

Дивіться відео – як себе поводить сова у воді?

Німці все-таки змогли пройтися по Червоній площі Москви парадом, тільки от, мрія їх збулася трохи не так, як вони думали. У 1944 році після успішного проведення спецоперації Багратіон, в полон було взято до 40 000 німців, яких і було вирішено провести за площею парадом, демонструючи всім міць і непереможність радянської армії. Такий незвичайний парад тривав 3 години, за цей час гітлерівців колонами провели по Москві, а пізніше цей захід почали називати Великий вальс.

Цікаві факти про СРСР

Не менш цікавою стала і підготовка до запуску першої у світі ракети з людиною в космос. Місцезнаходження космодрому приховували до останнього: у всіх друкованих джерелах називали підроблений космодром в Байконурі. І тільки після того, як Гагарін успішно вийшов в космос, назва помилкового космодрому замінили на справжній. Шокуючим фактом цієї історії було і те, що космодром був зроблений з дерева.

Саме незвичайне і цікаве вираз «шарашкіна контора» вперше вимовив якийсь злодій, а позначає воно, як відомо, щось не вселяє надію. Адже на злодійському лексиконі слово «Шаранов» позначає набрід, а відповідно шарашка, не що інше, як відділ НКВД, тобто в’язниця, де утримували вчених, інженерів, конструкторів і різних діячів.

Цікаві факти про СРСР

А в 1983 році могла б початися ядерна війна помилково: через неадекватну роботи приладу. Найстрашніша війна ледь не почалася через збій в системі виявлення ворожих ракет. Причому, скільки разів таке могло статися за історію союзу, ніхто вже не дізнається. Схожий випадок стався і в 1979 році в США, але проблему швидко усунули і все обійшлося. У СРСР запобігти велику помилку вдалося підполковнику Петрову, який тоді перебував за пультом і взяв на себе відповідальність не повідомляти дані своєму керівництву. Звичайно ж, він бачив і розумів всі наслідки такого рішення, проте чуття йому підказувало, що Америка навряд чи нападе з таким маленьким арсеналом. Багато років по тому, в 2006 році, ООН представила до нагороди Петрова за запобігання ядерної війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *