«Нешкідливі» звички, які позбавляють нас краси

Ці звички не прийнято називати шкідливими, хоча вони здатні нашкодити нашому здоров’ю не менше куріння чи алкоголю. Про що йде мова? Давайте розберемося!

Прикладання телефону до обличчя

Зараз смартфон став незамінною частиною нашого життя, так як замінює нам цілий арсенал гаджетів. Між тим, це одне з найбрудніших пристроїв в нашому побуті. Подумайте самі: ми пишемо повідомлення або статуси в соцмережах тими ж руками, якими кілька хвилин тому хапалися за поручні ескалатора, двері в метро, екран банкомата. Всі бактерії, які встигли «схопити» руками, виявилися на нашому телефоні. І ось дзвінок, ми підносимо телефон до вуха – і вся ця армія незримих ворогів у нас на обличчі.

Наслідки: прищі в області щік, підборіддя, шиї та лінії щелепи, дерматологічні захворювання.

Що робити? Уникати дотику до шкіри, регулярно протирати екран смартфона або телефону антисептичними розчинами або серветками, частіше мити руки.

Видавлювання прищів

Вам все-таки не вдалося уникнути цієї неприємності, і на обличчі утворився «квітник», який псує не тільки зовнішній вигляд, але і настрій? Багатьом з нас нічого кращого не спадає на думку, як видавити прищ. Незважаючи на добрі поради мами і дерматолога, ми не поспішаємо позбутися цієї дійсно шкідливої ​​звички. А дарма.

Наслідки: по-перше, видавлювання прищів чревато попаданням інфекції на запалену ділянку шкіри. По-друге, навіть якщо вдалося уникнути зараження, видавлювання одного прищика, як правило, веде до утворення кількох інших. По-третє, після таких маніпуляцій найчастіше залишаються ранки, які заживають довше, ніж міг би зажити прищик без вашого втручання. Нарешті, рубці і шрами – ще один неприємний результат невмілого догляду за собою.

Що робити? Якщо прищі – явище рідкісне, викликане впливом зовнішніх факторів (стресова ситуація, погрішності в дієті, зміна клімату та ін.), То не варто їх чіпати взагалі. Через два-три дні вони пройдуть самі. Кортить, і руки самі так і тягнуться до обличчя? Скористайтеся засобами оперативної допомоги точкового впливу.

Якщо вугри стали проблемою, краще не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до дерматолога. Як правило, засоби і методи, запропоновані спеціалістом, виявляються не тільки простими і доступними, а й дійсно ефективними.

Використання чужих речей або звичка ділитися своїми

Немудрому гігієнічному правилу «Не користуватися чужими речами і не ділитися своїми» нас вчать з дитинства. Але якщо стосовно зубної щітки, рушники, тапочок ми його дотримуємося, то чомусь забуваємо про цю аксіомі здоров’я, коли подружка просить у нас припудрити носик, або ми у неї – пензлик для макіяжу. І вже зовсім звична справа – послухати музику з чужою гарнітури.

Наслідки: різні інфекційні захворювання шкіри, дерматит, алергія, у випадку з чужими навушниками – сірчані пробки, отити.

Що робити? Запам’ятати раз і назавжди, що речі, якими ми безпосередньо контактуємо з шкірою, можуть бути тільки особистими! Більш того, регулярно міняти потрібно не тільки зубну щітку або бритву, але і косметичні аксесуари. Навушники, також як і сам гаджет, буде незайвим час від часу протирати дезинфікуючим розчином. Не варто забувати і про гігієну вух – раз на два тижні потрібно чистити їх.
Заняття спортом з макіяжем

Існує легенда, згідно з якою жінок навчив прикрашати обличчя демон на ім’я Азезель. Він же, до слова, навчив чоловіків управлятися зброєю. Тобто здавна люди вважали макіяж таким собі зброєю зваблювання. А тому користуватися ним потрібно вміло і до місця. Фітнес-центр до таких місць точно не відноситься!

Наслідки: під час занять кров посилено приливає до шкіри, відкриваючи пори. Завдяки цьому з організму виводяться шлаки, токсини, а також надлишки жиру і вологи. Неважко здогадатися, що відбувається, якщо ці пори «зайняті» декоративною косметикою. Відбувається їх закупорювання, в підсумку шкіра запалюється, з’являються все ті ж прищі. Що стосується естетичної сторони справи, то навряд чи розмазаний по спітнілого особі мейкап зможе когось убити в хорошому сенсі.

Що робити? Перед тренуванням, а також перед відвідуванням басейну або сауни обов’язково видаляти макіяж.

Звичайно, це далеко не весь список «шкідливих» звичок. Напевно, ви самі зможете доповнити його, поспостерігавши за собою. Справитися з ними просто, якщо пам’ятати, що шлях до краси і здоров’ю – в дотриманні простих гігієнічних правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *