Коли зраду можна пробачити

Ще зовсім недавно, пару століть тому, жінки в нашій культурі навіть подумати не могли про те, щоб піти від невірного чоловіка. Хіба що монастир міг стати їх виходом. Зараз ситуація трохи змінилася: у жінок з’явилося більше свободи. З’явився вибір: пробачити чи піти.

Але разом з цією свободою з’явилося більше важкого вантажу від вибору та відповідальності, як вчинити. Що робити, чи варто прощати зраду? В яких випадках прощати, а в яких краще не варто?

Давайте поговоримо про те, в яких випадках зраду можна спробувати пробачити, як би важко це не було?

Зрада як пошук і підтвердження

Якщо ви почали стосунки з молодим чоловіком, який ще не «нагулявся», то, швидше за все, у нього можуть виникати думки, а з тією чи я жінкою, ту чи я вибрав? Може, є хтось краще в ліжку? Інтерес до пошуку може зберігатися, поки чоловік остаточно не переконається, ви – та сама. Часто буває, що, погулявши, він розуміє, іншої такої він не зустріне. Але ще частіше буває, що таке розуміння приходить занадто пізно. Коли про прощення не йдеться.

Пам’ятайте, завжди стоїть питання ціни, що вам дорожче: ваш чоловік, стосунки, або почуття власної цінності, факт зради. Вступаючи в відносини з молодим чоловіком, який би закоханої ви не були перший час, робіть поправку, що він може вам колись змінити. У цьому випадку доречно питати, скільки у нього було жінок до вас. Ми давно пройшли той час, коли секс до шлюбу був не в моді.

Якщо ви гіпотетично можете пробачити його і, усвідомлюючи всі ризики, все одно готові з ним будувати відносини, тоді в майбутньому вам буде легше пробачити зраду.

Зрада як криза

Щасливі відносини не завжди гармонійні і «гладкі». Вони розвиваються і проходять через кризи, одним з яких може виступати зрада. Якщо дивитися ширше, то зрада може бути перевіркою міцності ваших відносин. Пара, що переживає кризу, повинна розуміти, що вони вже інші друг для друга, і що є новий факт у відносинах, який сильно вплине на їх майбутнє. Кожному потрібно змінюватися і шукати нові способи поведінки у стосунках. Це сильна перевірка на цінність не тільки для жінки, але і для чоловіка. А готовність зберігати їх в рівній мірі залежить від обох. Якщо ви приймаєте рішення пробачити і залишитися, то доведеться вчитися відновлювати відносини і відновлювати втрачену довіру.

Як правило, криза як зрада сильно впливає на подальші відносини в бік їх зміцнення.

Зрада як спосіб сказати

Будь-яка зрада не трапляється на порожньому місці. У всіх тривалих відносинах відбуваються непомітні процеси між парами: якісь недомовленості, «проковтнуті» образи, непорозуміння. Комусь із партнерів починає не вистачати того, чого раніше було багато: сексу, уваги, любові т.д.

І тоді ми, чоловіки, починаємо шукати свою потребу десь в іншому місці. До речі, ця потреба необов’язково може бути від голоду, може – і від надлишку. Зрада буває спробою злити напруга в парі за допомогою іншого. Спробою вирішити проблеми зовнішнім способом. Так, це не найкращий спосіб, і він болючий для обох. Але при цьому він може бути одним із способів достукатися до партнера.

Може складно в це повірити, і яким би ненормальним він здавався, але зрадою ми, чоловіки, можемо неусвідомленим, говорити, що потребуємо чимось. Або ж ми не можемо прямо сказати дружині про образу чи злості. Але при цьому хочемо залишитися з родиною. Зрозумійте, ми, мужики, майже не вміємо говорити, ми більше заточені на дії. Якщо щось не так, ми не цілком усвідомлено це відчуваємо. І в якийсь із вечорів, напившись, опиняємося в ліжку з іншою. Прокидаючись вранці, чоловік усвідомлює, що не хотів бурхливої ​​ночі, і вступив він ложно, бридко, тошно. Навіть для самого себе.

Вина накриває нас, і ми починаємо судорожно шукати виправдання своїм діям. Якщо відносини дійсно важливі, то чоловік буде прикладати всі зусилля щоб приховати проступок. Але, як відомо, все таємне стає явним. І коли ви дізнаєтеся, ми будемо виправдовуватися усіма можливими способами: але мила, але дорога, я по п’яні, не винен я, вона для мене нічого не значить.

Так, це не зовсім зрілий спосіб. Для зрілого навряд чи пройдуть непоміченими ознаки незадоволеності у відносинах.

Але з іншого боку, якщо ваш чоловік доріг вам, або був доріг до зради, спробувати пробачити має сенс. І справа не тільки в прощенні. Важливо зрозуміти, що насправді призвело до зради? Що відбувається у ваших стосунках? Чого не вистачає? Що не домовляється? Добре б зрозуміти його мотиви, що він хотів донести вам цим вчинком? Чи хочете ви дійсно продовжувати стосунки з цим чоловіком? Якщо так, то важливо не просто пройти крізь цій ситуації, а чогось навчитися, зробити висновок.

Профілактика зради

Все просто і водночас складно – вчитися чути один одного і бути почутим, промовляти будь-які дрібні образи і непорозуміння. Зрозумійте, що без причини немає вчинку, а причина дуже часто опиняється між вами. Говоріть відкрито про свої бажання! Останнє, звичайно, більше стосується чоловіків, але в цьому жінка йому може допомогти. Приймати і намагатися чути нас з усіма нашими бажання.

Як парадоксально це не звучало б, але в моїй практиці були випадки, коли чоловік відкрито говорив своїй половинці, що його відвідують думки про інших. Він міг ділитися цим, а улюблена приймав його таким. Їх пристрасть і відносини, як правило, поліпшувалися, і як ви самі здогадалися, бажання зради у нього вже пропадало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *