Навіщо потрібні зуби мудрості?

Зуби мудрості, ріжуться у віці 18-25 років, а буває й пізніше. Кісткова тканина щелепи до того часу вже сформована, і зубу потрібно силою пробити собі дорогу.

Більш того, позначається еволюція. Деякі думають, що зуб мудрості – атавізм, який дістався у спадок від наших предків. Їжа тоді була більш грубою, її готували абияк, і для того щоб її прожувати, потрібні були великі і міцні зуби. З часом потреба в цих зубах стала менше, і щелепу людини зменшилася. Якщо порівнювати з нашими предками, ширина зубної пластини стала коротше на 10-11 мм. Чи не дивно, що для останніх зубів в ній немає місця.

Зуби мудрості – дурість природи?

Виходячи з вищесказаного, хочеться запитати: навіщо вони нам потрібні?!

Не всі настільки просто. У природі немає нічого зайвого. Свого часу дослідники оголошували рудиментом і інші частини людського тіла: апендикс, дівочу пліву, мигдалини. Але потім з’ясувалося, що це потрібні частини речі. Дівоча пліва, приміром, охороняє мікрофлору піхви дівчаток від бактерій, апендицит – важлива ланка імунної системи, свою захисну роль несуть і мигдалини.

Іноді зубу мудрості потрібно просто допомогти: підрізати невеликої капюшон, який утворюється, коли зуб не може прорізати ясна сам. Якщо пустити все на самоплив, зуб може вирости вбік і / або спровокувати запалення слизової. Але є шанси зберегти цей зуб!

Іноді лікарі радять видалення. Зуб мудрості, який розташований неправильно, дуже складно добре очистити. Через скупчення нальоту людина буде весь час в групі ризику: може розвиватися карієс, періодонтит або інфекційні захворювання. Але якщо зуб росте правильно, хоч і болісно, краще його зберегти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *