3 періоди в житті: творіння, збереження, передача

Вступивши в доросле життя, кожна людина проходить три основних періоди: творіння, збереження, передача. У кожному з цих періодів у нас свої цілі, завдання і обов’язки. У цій статті ми детально розглянемо кожен з трьох періодів.

Творіння

Це один з найцікавіших періодів людини, коли він повний сил і енергії. Сміливі мрії наповнюють його і хочеться жити і творити. Період творіння триває приблизно від 23 до 43 років.

Настає час брати відповідальність і застосовувати ті знання і досвід, набуті раніше. Кожен вибір має серйозні наслідки для всього життя. Дрібниць немає, кожна деталь, прийняте рішення несе наслідок в майбутніх періодах.

Творіння проявляється через створення сім’ї, народження дітей. Життя людини кардинально змінюється. Час, коли вирішував проблеми для себе, пішло, тепер потрібно приймати рішення за двох і для двох. Для багатьох це стає непереборною перешкодою. Особисті бажання бувають вище і сім’ї руйнуються. Починається пошук нового партнера. Поява іншої людини не вирішує проблеми. Внутрішньо людина не змінився, тому притягне до себе половинку з тим же психотипом. Дехто примудряється по кілька разів вийти заміж або одружуватися. В результаті таких пошуків довіру до протилежної статі зменшується, а образи і претензії ростуть. Деякі до сорока залишаються ні з чим. Замість того, щоб творити, вони руйнують. Відповідно, результат таких дій призводить до самотності.

Також це період, коли людина починає втілювати свої плани, пов’язані з кар’єрою або власним бізнесом. Все основний час присвячується роботі і грошам. Набувається досвід, накопичуються матеріальні цінності. В іншому випадку – борги.

За двадцятирічний період підприємливі люди створюють бізнес. Якщо партнери разом створювали своє підприємство, то ставлення у них тільки зміцнювалися. Загальні проблеми об’єднують і згуртовують. Неприємності починаються, коли вже все налагоджено, працює бізнес без особливого втручання. Тоді починається криза відносин, але це вже відноситься до третього періоду.

Червоною ниткою в цьому відрізку життя йдуть діти. Народження малюка, теж спільне творіння. Спільне виховання дітей сильно об’єднує сім’ю. І чим дітей більше, тим краще. Однак батьки дотримуються протилежної думки. Матеріальні проблеми не дають можливості мати дітей. Хоча для бажаючих отримувати радість від діточок це не постає перепоною. Цей аспект носить психологічний характер. Такі сім’ї не хочуть брати відповідальність. Вони вважають, що бізнес і кар’єра важливіше дітей. Їх чекає розчарування. Одне з найсильніших. Виховання однієї дитини – це виховання егоїста. В старості, коли батькам потрібна моральна і фізична підтримка, такі діти не готові. Вони як і раніше, хочуть до себе уваги, і віддавати любов, якої у них немає, вони не вміють віддавати. Адже все життя їх вчили брати.

Творіння найрезультативніший життєвий період. Так виходить, що саме в цей відрізок часу ми робимо найбільше дурниць і помилок. Творіння без помилок неможливо. Тому приймаємо наші невдачі і помилки холоднокровно і з філософським спокоєм. Нам воно знадобиться для наступного життєвого етапу.

Збереження

Сама назва підказує нам, що потрібно зробити. У період з 45 до 64 років потрібно зберегти накопичене. Мова йде не тільки про матеріальне, а й про духовне. Якщо зберегти відносини, то збережеться і матеріальна частина. І це добре видно на прикладі кризи середнього віку.

Будинок побудований, дерево посаджено, син виріс. Здається, що все необхідне зроблено, пора подумати і про себе. З таких думок починається сивина в бороду, біс у ребро. Чоловік-бізнесмен дивиться на свою дружину, а вона давно вже втратила свою привабливість і молодість у спільній боротьбі за місце під сонцем. Вона як вірний товариш йшла зі своїм чоловіком, долаючи труднощі і негаразди. А муж замість подяки і вірності раптом висуває претензії. Те стара, то негарна. На такі думки завжди прилітає нічний метелик. Красива, довгонога і дотепна. І у всіх аспектах краще дружини. Чоловік робить вибір.

Для чоловіка це період нової молодості, нових вражень. Життя розквітає новими барвами. Правда, бойова подруга раптом в’яне, відчуваючи зраду чоловіка. Якщо коханка із залізною хваткою, то через час починається шлюборозлучний процес. Довгий і неприємний. Важкі розмови з уже дорослими дітьми, претензії і образи з дружиною, нерозуміння з батьками. Все це робиться заради щасливого майбутнього. Але чомусь все більше людей страждають від цього шляху до щастя.

Але рано чи пізно настає цей самий момент щастя. Бізнес розділений, причому, більша половина дружині. Рівень життя падає. Молода дружина ціну грошам не знає, тому витрачає їх з особливим ентузіазмом. Розбіжність у віці приносить дисбаланс в сексуальну сторону життя. І чоловік потрапляє в країну задзеркалля.

Тепер до нього молода дружина висуває претензії. То не може, то не красивий, то стар. Ці слова як камені падають на втомлену душу. Але всі мости спалені. Колишня дружина після потрясінь теж влаштовує своє особисте життя.

Проходить кілька років. Молода дружина, шляхом махінацій, забирає бізнес собі. І виганяє з дому колишнього успішного бізнесмена. Дружина не простила, діти відвернулися, батьки померли. Друзі виявилися зовсім не друзями.

Така історія сталася в реальності. І скільки ще таких трагедій? Чоловік перетворився на невдаху, спився і опустився. Життєвих сил не виявилося для боротьби з власними бажаннями і пристрастю.

Саме в такий період потрібно пам’ятати, головне зберегти те, що є. Відношення з дітьми, з дружиною, з батьками. Життя підходить до заходу, і важливо залишатися для когось опорою і навпаки. Важко забути образи, накопичені за життя. Ще важче змінити ставлення до них. Це потрібно обов’язково зробити. Особиста робота, сеанси психотерапевта. Як це робити вам підкаже життя. Важливо спрямувати свої думки і свідомість у цьому напрямку.

Зберігши сім’ю і взаємини, прийде час для наступного періоду.

Передача

Цей період наповнює сенсом старість. З 64 років і до… Скільки вам вистачить бажання, сил і здоров’я жити.

На жаль, образ старості у нас пов’язаний з хворобами, безпорадністю і самотністю. Цей образ настільки сильний і стійкий, що матеріалізується у мільйонів людей. І є черговим підтвердженням для інших. Змінити ставлення до старості можна, але починати це треба з дитинства. Якщо взяти слово старість, то стар (star), означає зірка. Період для людини зоряний. Емоції і бажання заспокоїлися, життєвий досвід величезний. Настав час до роздумів про сенс життя.

Це період життєвої мудрості. Переосмислення прожитого життя, усвідомлення своїх помилок. Але такі поради можуть бути корисними для одиниць. Основна маса пенсіонерів і раніше продовжує жити в емоціях. І одна з найбільш руйнівних – це жалість до себе.

Людина, шкодуючи себе, нав’язує образ хвороби і злиднів. Жалість матеріалізується у вигляді хронічних захворювань. Відмовою дітей від батьків-пенсіонерів. Біль, розчарування, страждання – все вкладається в образ жалості. І приносить розчарування в самому житті. Невже бог такий дурний, що створив життя, в якій стільки страждань?

Творець зробив все правильно. Він дав свободу людині. Свободу вибору. Якщо людина вибрала образу, в результаті смертельна хвороба. А якщо любов, розуміння і прийняття, то здоров’я і щастя забезпечено. Це і є справедливість. Кожному своє.

Усвідомлення того, що ми самі є творці власного життя, змінило б багато доль. Страждань стало б набагато менше.

У період старості настає один з головних моментів, передача особистого досвіду для онуків і правнуків. Цей досвід потрібен, щоб онуки не повторювали помилок батьків. Батьки – це лук, а діти стріли. Вони повинні полетіти далі. Все це розглядається з позиції роду, родини. Призначення є як у людини, так і у сім’ї.

Сім’я трудівників має мету перейти на рівень господарів чи бізнесменів. З’являються діти, у яких з’являються ідеї не ходити на роботу, а створити щось своє. І ось тут їм потрібен досвід дідусів та бабусь.

Для цього потрібно залишати своїх онуків дідусям і бабусям. І нехай вони їх балують, нехай годують тим, що вам не подобається. Все це не головне перед тим, що під час спілкування передається досвід предків. І чим більше спілкування, тим краще.

Не можна віддавати дітей повністю на виховання строків. Все має бути в міру. Щоб потім не було до них претензій з приводу результату виховання.

А тепер поспостерігайте, що передають дідусі та бабусі своїм онукам? Відсутність елементарних знань про життя і її законах призводить до того, що весь рід ходить по колу, вирішуючи одні й ті ж завдання. І ніяк не може вирватися з пастки, поставленої власними руками.

Зазвичай в такій сім’ї з’являється перший, хто це усвідомлює і починає міняти порочне уклад життя. Інші можуть засуджувати, не приймати. Це вже не важливо. Їхні діти понесуть нові ідеї своїм дітям, і так розірветься порочне коло. Інші побачивши результат почнуть цікавитися і через час у них теж народитися перший.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *