Навіщо постійно збільшувати словниковий запас?

Щоб когнітивні порушення не стали причиною дискомфорту в літньому віці, фахівці рекомендують поповнити словниковий запас.

Дослідження показали, що більшість людей в процесі старіння проходять через якийсь проміжний етап, коли нормальне мислення поступово змінюється деменцією.

Людина з когнітивним розладом може продовжувати виконувати всі необхідні повсякденні справи, однак симптоми часто включають в себе часткову втрату пам’яті і навичок.

Експеримент, проведений фахівцями з Університету Сантьяго-де-Компостела, показав, що когнітивні порушення компенсуються іншими резервами мозку.

Таким чином, головний мозок повинен витрачати свої резерви для поповнення втраченої пам’яті.

Однак резерви мозку не піддаються безпосередньому виміру, їх можна оцінювати лише, враховуючи деякі основні показники. Словниковий запас людини є одним з показників, що дозволяють оцінити резерви мозку.

В ході експерименту вчені аналізували спосіб життя, словниковий запас, навички читання, рівень знань, освіченість, особливості роботи 326 осіб старше 50 років.
Варто відзначити, що 222 добровольця відрізнялися міцним здоров’ям, а 104 учасника дослідження страждали від помірних когнітивних порушень.

Для проведення експерименту фахівці використовували словниковий тест Пібоді в картинках, а також спеціальний словниковий тест Векслера, призначений для дорослих.

Тести показали, що когнитивному розладу піддавалися люди, словниковий запас яких не можна було назвати багатим.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що словниковий запас є одним з вирішальних факторів, якщо йдеться про захист людини від деменції.

Раніше фахівцями з Товариства хвороби Альцгеймера на чолі з Джорджем Макнамарою було доведено, що спогади є своєрідним ключем до спілкування з людьми, страждаючими недоумством.

Вчені з’ясували, що люди з деменцією можуть з легкістю пригадати події, які сталися в минулому, однак часто забувають про повсякденні справи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *