Чому ми шукаємо собі друзів?

Вчені зрозуміли, чому людина шукає собі друзів. Вчені провели експеримент на мишах, чий набір генів максимально схожий з людським. Тому вони вважають, що цей же принцип спрацює на людях, точно також як на гризунах.

В ході досліджень вчені стимулювали групу нейронів, що отримала назву VTA. Це частина мозку, яку називають «вентральної областю покришки». У цій невеликій групі нейронів всередині середнього мозку знаходяться «центр прийняття рішень» та центри задоволення. VTA сама по собі є скупченням безлічі нервових шляхів.

Експерименти на гризунах показали, що ці центри відіграють ключову роль у розвитку соціальних і психологічних проблем, зокрема, беруть участь у формуванні наркотичної залежності, зокрема від таких речовин як нікотин, кокаїн, героїн та амфетамін.

При активації нейронів VTA, у піддослідних підвищувалася соціальна активність. Гризуни виявляли бажання познайомитися з новою особиною, яку запускали в клітку. А при придушенні нейронів VTA, навпаки, миші воліли нейтралітет відносно інших представників свого виду. Варто відзначити, що в обох випадках, учасники експерименту все так же цікавилися дослідженням навколишнього простору і неживими предметами.

Таким чином, нейронна мережа, яка може стимулювати соціальну активність, існує. Чим активніше вона, тим більше людині подобається спілкуватися з іншими. Фахівці впевнені, що дане відкриття надасть допомогу в лікуванні психоневрологічних захворювань, пов’язаних з труднощами у взаємодії з іншими людьми, таких, як аутизм і шизофренія.

Група інших вчених із США і Бельгії за допомогою VTA вивчали можливість маніпуляції над мавпами. Подаючи імпульси струму в «центр прийняття рішень» у мозку примата вони змогли вплинути на процес вибору нагороди.

Вже зараз вчені можуть говорити про те, що подібні маніпуляції активністю нервових клітин все ж можливі. На сьогоднішній день вже існують експериментальні прототипи ультразвукових і лазерних приладів, здатних стимулювати нейрони в VTA і в інших глибинних регіонах мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *