Чому чоловіки дивляться порно, а жінки – мило

Близько 100% дружин, від яких чоловік раптово пішов до іншої жінки, звертаються до «бабки», щоб зняти «приворот». Коли ілюзія життєво необхідна, в магію повірить майже будь, питання лише в тому, наскільки стоїть питання життя і смерті, наскільки погано психіка справляється зі стресом.Стрес від визнання того, що суперниця виявилася кращою, настільки великий, що простіше повірити в чаклунство, ніж в це.

Визнати власну маленьку значимість для того, на кому цілком зав’язана самооцінка, смерті подібно.

Якщо кохана людина тебе відкидає, визнання, що ти не добрий в його очах, катастрофа, оскільки саме ці очі визначають твою значимість в цілому і загальному, то є і для тебе теж. Єдиний вихід повірити, що погляд цих очей затуманений чарами, могутнім впливом ззовні, проти якого коханий не встояв. Варіанти таких чар – в асортименті.

Жінки найчастіше в такому випадку звинувачують глянець або порно, а чоловіки – фемінізм чи мильні опери.

Дізнайтесь який ваш сексуальний портрет: тест.

Якщо чоловік незадоволений дружиною, дружина вважає, що винен глянець, який вселив йому, що жінка повинна мати фантастичні пропорції, ідеально гладку шкіру і котячий погляд, а ще білосніжні зуби, закушує діамантове кольє. Саме глянцева пропаганда винна в тому, що чоловіки дивляться на своїх реальних дружин хмуро. Створюється відчуття, що в той час, коли чоловіки були пристрасно закохані, їхні дружини мали відфотошоплену шкіру, перемальовані пропорції і діамантові кольє. Або до шлюбу чоловіки ніколи не тримали в руках глянцевих журналів і не відкривали сторінок інтернету, тому не бачили «справжніх жінок» і мали дурість одружитися на неідеальній дружині, а потім побачили і прозріли. Але ж це не так? Чоловікові розподобалась власна дружина і тому він став мрійливо дивитися на фото красунь, яких в житті ніколи не бачив і бачити не хотів, поки не відчув потребу втекти з шлюбу. Мрії про журнальних образах – це перша стадія шлюбної депресії, стадія друга – коли чоловік починає мрійливо дивитися на реальних жінок, неідеальних і навіть звичайних, знаходячи і їх теж симпатичніше, ніж власна дружина. Друга стадія гірше першої, тому глянець – не найбільший ворог.

Чоловіки лають фемінізм, який вселив жінкам, що вони мають право багато вимагати і мало давати. Якби не фемінізм, дружини більше стежили б за своєю зовнішністю і краще готували, а фемінізм відрадив їх це робити, і тому в сім’ї розвал, а страждають діти. Або винні мильні опери, що вселяють, що чоловіки повинні носити дружин на руках. Однак, фемінізм і мильні опери не з’явились раптом, те й інше старше дружин, і це не заважало дружинам ще недавно дивитися на чоловіків закохано і намагатися виглядати добре. Чи не так? Жінка дивиться на чоловіка невдоволено не тому, що фемінізм промив їй мозок. Навпаки, “фемінізм” (або серіали) став тією віддушиною, яку жінка знайшла для себе, коли з’явилася образа на чоловіка. Він став часто милуватися журнальними красунями, а з нею спілкується скупо і зовсім не так романтично як колись, а головне від нього зовсім немає підтримки, і тому у дружини гнів і (або) туга.

Не виключено, що почалося не з чоловіка, а з дружини. Спочатку у дружини початку копиться втома, вона стала дивитися на чоловіка невдоволено і говорити з ним роздратовано, тому він став менше допомагати, перестав дивитися на неї як захисник і став частіше дивитися порно. Вона ж все частіше пиляє його, що він розлінився, а він огризається, що вона розтовстіла. Вона звинувачує в цьому глянець, а він – фемінізм. Загалом, не важливо, з кого почалося, обидва включилися.

Зовнішній локус контролю не дозволяє вирішити жодної проблеми, і навіть проблеми соціальні, які, здавалося б, розташовуються завжди зовні, краще вирішуються, якщо об’єднуються люди зі внутрішнім локусом контролю і думають в контексті «що робити?» А не «хто винен?» Але кожен раз, коли я згадую в коментарях про втрату значущості в парі одного або обох, мені відповідають, що це глянець розпестив чоловіків (порно, гендер, український менталітет і т.д.), а жінок зіпсував фемінізм (мильні опери, гендер, гейропа і т.д.)

Безумовно, на чоловіків впливає порно, а на жінок мильні опери, і на тих і інших вельми впливають гендери, але це більше впливає на їх початкові установки в тому, про що вони мріють до шлюбу. Чоловіки мріють про секс і привабливих жіночих тілах, жінки про романтику і надійних чоловічих плечах. При цьому не можна сказати, що чоловіки проти романтики, а жінки проти сексу. Просто акценти різні, але це в середньому, а зокрема зустрічаються чоловіки, які думають більше про романтику, ніж про секс, і жінки, які думають більше про секс, ніж про романтику. Тобто гендер лише задає загальну тенденцію, а не поміщає індивідуума в жорсткі вузькі рамки. Рамки є, але вони досить широкі і пластичні.

Якщо чоловік вибрав жінку, а жінка вибрала чоловіка, значить ні глянець, ні фемінізм, не суперечать цьому вибору. Значить жінка здалася чоловікові достатньо привабливою, а чоловік жінці – надійним. Зверніть увагу, гендерна різниця проходить по лінії потяг-безпеку. Чоловікам, в середньому, важливіше перше, жінкам, в середньому, друге. Саме на це впливає гендер, і його марно лаяти, потрібно просто враховувати у своєму житті. А якщо дуже хочеться позбутися від різниці на груповому рівні, необхідно звертати увагу на причини (!) Цієї різниці, а не на саму різницю. Наприклад, марно і навіть небезпечно боротися з потребою жінок в безпеці. Можна боротися з причиною, що викликає у жінок більше тривожності і беззахисності, ніж у чоловіків. Жінки орієнтовані на обов’язкову фізичну і матеріальну залежність через материнської ролі. Саме з більшою залежністю слід боротися, спонукаючи жінок розвивати власні опори до материнства і під час нього, а так само активно залучати до батьківство чоловіків, і ні в якому разі не боротися з самою потребою жінок в безпеці, яка виражається в пошуку сильного плеча. Якщо висміювати і забороняти любов жінок до чоловічої надійності, не допомагаючи розвивати власні опори, нічого доброго не вийде, а буде тільки гірше.

Те ж саме стосується потреби чоловіків у жіночій привабливості. Це виглядає як зловісна об’єктивація, проте це завжди було необхідним і невід’ємною умовою того, що входить у поняття «мужність» і обов’язок чоловіків забезпечувати жінкам «сильне плече». Поки жінки беззахисні, а чоловіки, навпаки, ніякої слабкості і залежності собі не дозволяють, єдина залежність, яка може змусити чоловіків нестримно прагнути до жінок і брати за них відповідальність на себе (утримувати їх і захищати) це їх сексуальна привабливість. У чоловіків у відносинах з жінками актуалізується психічна сфера, що відповідає за потяг і пристрасть, саме це змушує їх тягнутися до жінок, незважаючи на культ чоловічої автономії, бігати за ними і закохуватися. Щоб цей момент став менш важливим, але близькість не втратила б свою актуальність, чоловіки повинні, з одного боку, потребуватимуть отриманні від жінок чогось ще крім фізичного задоволення (дружби, партнерства, співпраці), а жінки повинні перебувати в меншій економічної залежності. Гендери вирівнюються повільно і спроба швидко позбавити людей гендерних особливостей перетворюється на боротьбу з наслідками, а не причинами, і посилює причини. Якщо беззахисним жінкам забороняють дивитися на чоловіків як на опору, вони в страху біжать в секти і шукають опори там, якщо маскулінних чоловікам забороняють дивитися на жінок як на сексуальні об’єкти, вони йдуть… так, на війну і шукають реалізації пристрасті там. Ті й інші ще часто йдуть у депресію, на жаль, оскільки життєво важлива потреба, зіткнувшись з непереборною перешкодою, просунутий до фрустрації, а сильна фрустрація – до відключення енергії.

Це не означає, що беззахисність жінок та їх сексуальну об’єктивацію потрібно заохочувати! Ні заохочувати, ні забороняти, а просто визнавати, що причини цього лежать не на поверхні, і знищивши на поверхні прояви, можна домогтися того, що корінь причини дасть набагато більше зловісні паростки, і минулі здадуться квіточками. Завжди варто м’якше дивитися на речі і глибше вникати в їхні причини. І ті, хто дивляться на явища з гнівом, а не бачать складність і неоднозначність причин, марно претендують на об’єктивність поглядів.

Одним словом, не варто лаяти гендери і гейропу, якщо з чоловіком або дружиною розладналися відносини. Причина розладу в тому, що первинні очікування не отримали свого розвитку і думати треба про те, як скорегувати свої очікування ближче до реальності, і як втілити хоча б частину очікувань чоловіка. Тобто так, дружинам слід лояльно ставитися до потреби чоловіків у жіночій привабливості та сексуальності, переставши їх за це ненавидіти, а чоловікам потрібно обов’язково пам’ятати, що жінки потребують підтримки, і не тільки фінансової, але й чисто фізичної, тобто значної допомоги по догляду за дитиною, наприклад, а так само потребують зростанні власної стійкості (роботі), щоб занадто багато не чекати від чоловіків.

Крім того, важливо враховувати, що ніякої привабливості не буде, якщо жінку критикувати за зовнішність, привабливість стимулюється тільки захопленням. І допомоги з боку чоловіка не отримати, якщо лаяти його за те, що він ледар, а не дякувати за допомогу. Будь-яка активність стимулюється заохоченням, тобто високою оцінкою і пропозицією у відповідь робити те, чого потребує людина. Якщо ж намагатися стимулювати активність погрозами відібрати й те, що є, людина буде шукати будь-які шляхи, щоб знизити свою потребу в тому, що у нього погрожують відібрати. Чоловіки звернуться до порно, жінки – до ідеї сепарації. Із ситуації батога і люди, і тварини прагнуть втекти, знаходячи немислимі лазівки.

Залишається людина тільки в ситуації пряника. Це відмінно довів кращий відомий психолог Курт Левін, провівши безліч експериментів. Якщо створити умови нестерпного тиску, людина все одно буде намагатися втекти, в крайньому випадку – в безумство. Кому-небудь хочеться масового психозу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *