Найбезпечніші місця в літаку

Проходячи передполітну реєстрацію, велика частина пасажирів прагне отримати найбільш комфортабельні з їх точки зору місця. Однак люди з фобією при підборі місць використовують зовсім інші критерії.

Вони заздалегідь намагаються дізнатися, де безпечніше сидіти в літаку. Отже, має сенс шукати найбільш безпечне місце в літаку? Які місця, на думку аэрофобов, найбільш безпечні? Наскільки вірний вибір? Постараємося розібратися в цих питаннях об’єктивно і неупереджено.

Кінець салону

Значна частина людей з аерофобію впевнена, що самі безпечні місця в літаку знаходяться в кінці салону. Теорія заснована на тому, що падіння лайнер повинен вдаритися носом об землю. Відповідно, пасажири, що знаходяться на передніх кріслах постраждають сильніше людей, які розташовані ззаду.

Місця у аварійних виходів

Для деяких аэрофобов це сама безпечна частина літака. Люди сподіваються, що близькість до аварійних виходів допоможе при виникненні надзвичайної ситуації максимально швидко покинути авіалайнер.

Наскільки вірні подібні теорії?

В дійсності, шукати найбезпечніші місця в літаку – безперспективне заняття. Ваша впевненість у зворотному – лише помилки мислення, спровоковані страхом польоту. Вишукуючи найбільш безпечне місце в літаку, ви просто намагаєтеся створити ілюзію контролю над непідвладною вам ситуацією. Однак міркування, в якій частині літака безпечніше, концентрація на пошук самої безпечної зони чинять негативний вплив на психологічний стан людини з фобією. Уявіть, ви переконали себе, що в кінці салону опинитеся в безпеці. Прийшли на реєстрацію, але виявилося, що задні місця вже зайняті. У такій ситуації є всі шанси спровокувати посилення фобії, аж до повної втрати самоконтролю. Розбіжність реальності з очікуваннями може призвести до панічної атаки, змусити людину зовсім відмовитися від перельоту.

Підводячи підсумки

Потреба шукати безпечні місця в літаку викликана аерофобію. Не витрачайте час і сили даремно. Ви ж не прагнете «найбільш безпечне місце в кінотеатрі»? А даху на голову теж падають, і набагато частіше, ніж літаки. Хоча ви на це просто не звертаєте увагу. Якщо ж, незважаючи на доводи розуму, самостійно впоратися зі страхом не вдається, потрібно зрозуміти, чим він викликаний і вже далі робити кроки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *