Музика приносить собою тверезість і ясність розуму?

Як виявилося, заняття музикою в юнацькому віці – запорука ясного розуму в похилому.

До таких висновків прийшла група американських фахівців, які займаються вивченням старіння головного мозку у людей. Грунтуючись на отриманих даних за останні роки, вони змогли встановити, що літні музиканти мають здорові нейрони, на відміну від їх однолітків інших професій.

Упродовж тривалого часу група американських вчених з Національного інституту нейрохірургії спостерігала за групою літніх людей різного віку. Експерти вивчали зміни роботи головного мозку, а особливо нейронів, які також старіли з віком. В процесі тривалого спостереження було встановлено, що не всі пенсіонери скаржилися на проблеми з пам’яттю.

Як відомо, що з віком клітини головного мозку старіють і починають гірше працювати. Саме тому, літні з уповільненою реакцією реагують на різноманітні зовнішні подразники. Після 50 років багатьом людям стає важче відрізняти різноманітні звуки при впливі навколишнього шуму.

Дуже часто більшість літніх людей не можуть сконцентруватися на вулиці або звертатися з будь-ким при сторонніх звуках. Їм стає набагато складніше відразу ж дати відповідь, якщо до них звертаються. З медичної точки зору відбувається уповільнення роботи нервових клітин. Раніше передбачалося, що порушення роботи нейронів є незворотнім процесом старіння. Але, останні дані американських вчених стверджують зворотне. Як з’ясувалося, цей процес можна сповільнити. Потрібно лише займатися музикою.

В ході наукового експерименту було встановлено, що ті пенсіонери, які в молодості займалися музикою володіли нормальним рівнем слуху і не скаржилися на проблеми з концентрацією уваги. Експерти порівняли дані роботи нейронів головного мозку музикантів і простих пенсіонерів. Як виявилося, літні люди, які з молодих років займалися музикою в чому продемонстрували кращі результати в порівнянні зі своїми ровесниками.

Зараз фахівці зосереджені на більш детальному вивчення даного явища. Можливо, незабаром вони зможуть знайти рішення проблеми старіння головного мозку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *