Мистецтво бути переконливим або Як правильно розташовувати до себе?

Як часто Вам доводилося бачити оратора, здатного з перших своїх слів запалити інтерес публіки, а до кінця виступудомогтися повного її згоди з кожним своїм словом? А скільки разів Ви самі намагалися переконати людину в чому-небудь, але не домагалися потрібного, незважаючи на те, що розташовували усіма доказами своєї правоти? Приховувати не варто: для деяких людей схильність до переконання є вродженим даром, однак подібне вміння можна добре розвинути самостійно. Ось кілька нескладних рекомендацій з приводу того, як достукатися до розуму іншої людини і вплинути на його встановлення.

Заздалегідь сплануйте свою промову

Вона повинна бути послідовною і логічною. Кожен свою тезу на доказ або підтвердження чого-небудь підкріплюйте конкретними наочними прикладами. Однак їх не повинно бути занадто багато або занадто мало. Недоречно звучать також доводи, переривають логічний ланцюжок основного міркування. Випишіть їх заздалегідь, попутно оцінивши переконливість кожного.

Мистецтво бути переконливим або Як правильно розташовувати до себе?

Структуруйте свою промову

Вона повинна складатися з трьох частин: вступу, основного змісту та висновку. Вступ має бути, по-перше – лаконічним, по-друге – дати уявлення про суть доповіді, по-третє – зухвалим інтерес у слухачів. Якщо тема монологу дозволяє – для встановлення доброзичливої атмосфери, можете пожартувати. Непогано акцентує увагу постановка проблемного або риторичного запитання.

Мета основної частини – апелювання до критичного мислення слухачів

У цьому випадку цитати з авторитетних джерел, статистичні спостереження, історії з життя конкретної людини і різні порівняння можуть стати непохитними доказами Вашої правоти. Таким чином, і весь подальший матеріал апріорі не зможе викликати сумнівів.

Правильне формулювання висновку – практично 50% успішності Вашої справи

Від того, наскільки грамотно Ви підведе підсумки сказаного і наскільки палко закличе до певного дії, залежатиме згоду з Вами слухачів і їх бажання виконувати ту чи іншу справу.

Мистецтво бути переконливим або Як правильно розташовувати до себе?

Проаналізуйте також заздалегідь позиції і установки слухача

Не важливо, буде це одна людина або аудиторія. Відповідно до них, вибирайте такі тези, які будуть сприйматися цими людьми виключно прихильно.

Зверніть увагу на свою інтонацію і вираз обличчя

Навіть якщо це обумовлено типом Вашого темпераменту, уникайте говорити перед слухачами як зайво монотонно, так і занадто швидко. Це або розсіює увагу, або не дозволяє вловити суть. Також не варто бубоніти собі під ніс, так як це – ознака особистої незацікавленості, що відразу відбиває бажання слухати. Однак не слід і кричати – це діє дратівливо. Говоріть спокійно і максимально розбірливо. В цілому, поводьтеся невимушено і не забувайте підтримувати зоровий контакт з аудиторією.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, Ви обов’язково навчитеся не тільки розташовувати до себе, але і бути більш впевненим під час публічних виступів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *