Опублікували найдокладніші зображення нервів

Вчені опублікували найдокладніші фотографії нервових закінчень мишей, вперше застосувавши до живих нейронам методику десятирічної давності. На знімках зображені окремі нерви, дотикові рецептори і волосяні фолікули, пофарбовані в яскраві флуоресцентні кольори. Все це більше схоже на сучасне абстрактне мистецтво, ніж на передову мікроскопію.

Зараз ви можете бачити те, що раніше ніхто не бачив. Висока роздільна здатність дозволяє розглянути окремі елементи на тлі, – повідомив виданню The Verge Пол Хеппенстолл з Європейської молекулярно-біологічної лабораторії (EMBL) в Італії.

Хеппенстолл каже, що його улюблена фотографія та, яка демонструє сотні нервових закінчень, розташованих безпосередньо під шкірою (саме верхнє зображення нижче).

Зображення, отримані фахівцями Європейської молекулярно-біологічної лабораторії, вражають хоча б тим, що, незважаючи на простоту збору і зберігання в лабораторних умовах, зразки шкіри резистентні до аналізу методом мікроскопії.

Проблема полягає в тому, що це надзвичайно непроникна тканину. У неї дуже важко вводити антитіла і звичайні мітки. Вона також має фонову флуоресценцію. Тому, якщо ви підсвічується тканину синім світлом (при звичайній візуалізації), вона флуоресціює зеленим. В результаті неможливо щось розгледіти, – пояснив дослідник.

Так звана методика SNAP-tagging вирішує цю проблему за допомогою спеціального білка, що утворює штучні форми, здатні проходити через бар’єри шкіри і бути помітними на флуоресцентному фоні. Завдяки цій комбінації хімічних і біологічних властивостей ми можемо спостерігати приголомшливі зображення.

На цьому робота науковців не закінчується. Хеппенстолл каже, що його кінцева мета полягає в тому, щоб виявити окремі нейрони і відобразити їх у дії.

Я б хотів зазирнути в головний мозок або в спинний мозок. Спочатку освітлити тканину, а потім побачити нервові ланцюги. Зараз ми просто спостерігаємо, що вони з себе представляють. Але ми також хочемо побачити, як по нервових волокнах передаються сигнали.

Опублікували найдокладніші зображення нервів

Опублікували найдокладніші зображення нервів

Опублікували найдокладніші зображення нервів

Опублікували найдокладніші зображення нервів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *