Креветки – шокуючі факти

Креветки, одне з найулюбленіших наших ласощів серед морепродуктів. Вони такі смачні! Чому ми повинні від них відмовлятися!
Але поки наші продовольчі магазини наповнюються мішками дешевих заморожених креветок, за лаштунками відбуваються процеси, дізнавшись про які ви не захочете більше до них торкатися.Як відомо, велику частину креветок давно вже не відловлюють в морях і океанах, як часто показують у рекламі, їх культивують в прибережних басейнах, де припливи оновлюють воду і змивають відходи в море.

Ці басейни складно назвати чистими, вони наповнені великими дозами різних хімічних речовин, включаючи сечовину, суперфосфат, і дизельне паливо. Креветки там обробляють пестицидами, антибіотиками (деякі з них заборонені в розвинених країнах), засобом для цькування риби, на основі хлору, триполифосфатом натрію, бурої і каустичною содою.

Креветки - шокуючі факти

Креветочні ферми вже знищили, за різними оцінками, близько 38% мангрових лісів у світі, щоб забезпечити безперервний потік креветок в наші супермаркети, і цей збиток носить постійний характер.

Якщо у Вас появився така ситуація, що ви пересолили блюдо, ми вам розкажемо – що можна зробити з пересоленим блюдом?

Мало того, що мангрові ліси не відновлюються незабаром після закриття виробництва, але всі навколишні райони перетворюються на пустирі. За даними досліджень Єльського університету, промислове вирощування креветок зробило деякі райони Бангладешу повністю непридатними для життя людей: «Вступ солоноватой води креветководства… викликало масову ерозію ґрунту та екологічна криза в усьому регіоні».
Креветки - шокуючі факти

«Для того щоб отримати 1 кг креветок потрібно вирубати 5 кв.км. мангрових лісів. При цьому земля, як правило, виснажується протягом 10 років, і буде непридатна найближчі сорок років. Навіть обезлесивание від тваринництва порівняно з креветочних фермами виглядає безпечніше», стверджує Stephen Messenger.

Якщо вам все ж вдалося знайти дикі креветки, які виловили в кристально чистих водах морів і океанів, і вони, можливо, набагато корисніше для вашого здоров’я, то для екології цього повний кошмар. При вилові кожного півкілограма креветок, глибоководні траллери забирають життя від 2 до 20 кг «прилова» (непотрібної риби, яку трайлер випадково зачерпнув сіткою). Тралення порівнянно з бульдозерним перемелюванням цілої ділянки лісу, щоб спіймати птаха одного виду. Прилов включає в себе акул, скатів, морських зірок, морських черепах і багато іншого. У той час, як траловий промисел креветок становить лише 2% світового улову риби, він несе відповідальність за третину світового прилова. Його потім просто викидають за борт.

Що стосується ризиків для здоров’я, то більшість креветок не перевіряється ні за якими ГОСТам. Коли дослідники перевірили імпортні готові до вживання креветки, то виявили 162 окремих виду бактерій, стійких до 10 різних антибіотиків.

Напевно, єдиний безпечний шлях сьогодні поїсти креветок, це наловити їх самостійно кустарним способом. А ще краще – просто перестати їсти креветки. Найближчим часом виробничі стандарти значно не зміняться, і покупка креветок тільки закріплює цю жахливу систему; і малоймовірно, що виробництво буде змінюватися, якщо попит залишиться на нинішньому рівні.

І пам’ятайте, всього лише змінюючи своє споживання – ми разом змінюємо світ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *