15 фактів про наркотики, про які не прийнято говорити

Наркотики в більшості країн світу заборонені, але індустрія по їх збуту заробляє до $ 400 млрд на рік. Це друга за оборотом підпільна галузь у світі після торгівлі зброєю.

І з кожним роком обсяги нелегальної торгівлі психотропними препаратами зростає: навіть загальний світова криза ніяк не позначилася на динаміці обігу наркотиків.

Нижче представлені 15 фактів про наркотики:

1. Це може здатися неймовірним але в період з 1631 по 1800-і рр. рослини коноплі використовувалися в якості валюти. Причина – в тому, що англійський флот того періоду, найчисленніший і могутній у світі, став гостро потребувати волокнах цієї рослини для виробництва канатів і вітрил.

Таким чином, канабіс став центральним елементом в економіці перших колонізаторів Америки. На віллах Джорджа Вашингтона і Томаса Джефферсона негри вирощували величезні плантації конопель. І їх господарі відмінно заробляли.

2. Героїн продавався в аптеках як ліки для придушення кашлю. Розробив його фармацевтичний гігант Байєр. Рекламували його спочатку як що не викликає звикання альтернативу морфіну. Це нікого не турбувало в 1898 році, коли з’явилося це “ліки”, оскільки тоді туберкульоз і пневмонія були головними джерелами передчасної смертності в містах.

Але пізніше стали звертати увагу на те, що багато пацієнтів-таки ставали регулярними споживачами речовини через його побічних ефектів. Героїн потрапив у немилість влади по всьому світу після того, як стало зрозуміло, що він викликає звикання. А сталося цього вже після того, як про наркотик дізналися в усьому світі.

3. В англійській мові слово drugs позначає одночасно і ліки, і наркотики.

4. Шотландський письменник Роберт Луїс Стівенсон, автор роману “Дивний випадок з доктором Джекілом і містера Хайда, написав цю книгу в стані шестиденного кокаїнового запою. Стівенсон написав книгу за шість діб безперервної роботи за друкарською машинкою. Дружина автора Фанні Стівенсон стверджувала, що чоловік, сидячи на кокаїні, надрукував 60 тис. Слів книги на папері менш ніж за тиждень.

Підраховано, що Стівен Кінг, самий плідний письменник сучасності, здатний видавати тільки по 1000 слів на день. При цьому він теж кокаїновий наркоман. Він визнав, що майже безперервно вживав наркотик в період з 1979 по 1987 рр. Кокаїн Кінг називає “своєю кнопкою” вкл. “І вважає, що зобов’язаний наркотику звільненням від алкоголізму.” Кокаїнце дар. Він завжди був моєю кнопкою «вкл.» Я почав вживати його в 1979-му і продовжував, напевно, вісім років. Не дуже-то довго, щоб по-справжньому підсісти, але вже точно довше, ніж Друга світова війна, – цитує Кінга Esquire.

5. Винахідник ЛСД Альберт Хофманн прожив 102 роки. Помер він тільки в 2008 році. ЛСД він синтезував 16 квітня 1943 – це випливає з щоденників, які вів хімік-доктор. Речовина випадково вбралося в його організм через шкіру пальців. Хофман відчув себе недобре, а по дорозі додому на велосипеді у нього стався перший, відомий науці психоделічний тріп. Згодом вчений написав книгу “ЛСД: мій важка дитина”, в якій описував стан під цією речовиною як казкове. Відомо, що Хофман періодично вживав ЛСД у себе в будинку в Швейцарії практично до самої смерті.

6. Від відпускаються за рецептом ліків щороку вмирає більше людей, ніж від героїну і кокаїну, разом узятих.

7. У 2013 році в США більше підлітків регулярно вживали марихуану, ніж курили сигарети – 22,7% і 16,3% відповідно.

8. 60% американських пенсіонерів не вважає Марихуану “надто вже шкідливою”. Тепер літніх людей з такими поглядами в п’ять разів більше, ніж 20 років тому.

9. 28% американських підлітків уже мають досвід вживання алкоголю, 15% курили сигарети і 16,5% – курили марихуану.

10. Підлітки, яким батьки розповідають про наслідки вживання наркотиків, вживають їх на 50% рідше однолітків, які подібних бесід з батьками не мають.

11. 6,5% американських випускників шкіл вживають марихуану щодня. П’ять років тому таких було 5,1%. 20% абітурієнтів вважає, що якщо курити травку іноді, то це не шкідливо, а 40% вважає, що марихуана шкідлива тільки тоді, якщо курити її занадто багато.

12. 50% американських студентів не думають, що спробувати кокаїн один-два рази небезпечно. 40% мають такі ж висновки щодо героїну.

13. У 2011 році в США влада провели дослідження і з’ясували, що 23,8% тамтешніх 18-20 літніх вживали наркотики хоча б один раз за минулий місяць. У Сполучених Штатах взагалі помітний тренд: підлітки все рідше курять сигарети, і все частіше – марихуану. Це певною мірою непокоїть тамтешніх властей.

14. Марихуанадруга речовина після алкоголю, яке викликає глибоку ступінь звикання. “Важкі” споживачі марихуани зазвичай виявляють незадоволеність життям, має найгірше психічне і фізичне здоров’я, проблеми у відносинах, досягають менших кар’єрних успіхів у порівнянні з некурящими однолітками.

15. Споживання наркотиків зростає в усьому світі. При цьому в неблагополучних країнах зростає попит на “важкі” наркотики класу А – героїн, метадон та інші опіати та їх замінники. У благополучних країнах Північної Америки та Західної Європи росте рівень споживання легких наркотиків і психоделіків. У той же час наркотики перстают бути модним способом проведення дозвілля: серед людей у віці від 16 до 24 років, коли закладаються перші традиції проведення особистого часу, кількість споживачів заборонених препаратів у Великобританії стало стійко знижуватися з 1998 року.

Автор: Костянтин Шиян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *