Топ-5 вправ для тренування втомлених очей

Універсальна система, яка допоможе зберегти і навіть поліпшити зір в будь-якому віці.

Усі м’язи в людському організмі можуть перенапружуватися. Стосується це і м’язів очей, хоча ми часто забуваємо про них. Адже якщо болить натруджена рука і тягне поперек після роботи на грядках або гудуть ноги після тривалої прогулянки, ці симптоми легко впізнавані. Зовсім інша справа – очі. Вони не подають жодних знаків, що втомилися. Однак від їхнього здоров’я залежать і якість сну, і координація, і навіть артеріальний тиск.

Якщо перетрудити м’язи кришталика – починає боліти голова. Небезпека в тому, що постійні перевантаження зору ведуть до розвитку гіпертонії, підвищення внутрішньочерепного тиску і можуть стати причиною короткозорості.

Небезпечні ознаки того, що ваші очі переробляють:

  1. нез’ясовне роздратування, злість після тривалого читання, перегляду телевізора або роботи за комп’ютером;
  2. підвищена збудливість, поривчастість рухів, напруженість пози;
  3. відчуття здавлювання в області скронь і лоба – “залізний обруч”;
  4. різь, відчуття сухості або “піску” в очах (часто це також говорить про початок інфекційного кон’юнктивіту).
  5. При разової переробці досить дати хоча б 15 хвилин відпочинку очам. Відведіть погляд убік, розслабтеся – і поступово напруга відпустить. Але якщо симптоми повторюються регулярно, значить, пора приступати до серйозних тренувань.

Гімнастика для кришталика

Щоб менше напружувати зір, мало відмовитися від багатогодинного перегляду ТБ. З віком у міських умовах, де ми рідко дивимося вдалину, очні м’язи слабшають. Офтальмологи розробили спеціальну систему для очного кришталика.

Вправа 1 розігрівання

Ті, хто захоплюється спортом, в курсі – м’язи перед тренуванням треба розігріти. Вихідне положення – сидячи на стільці з рівною твердою спинкою. Власну спину при цьому краще не напружувати, а злегка навіть розслабити і дозволити собі трохи зсутулившись (але кудись нахилятися при цьому не можна!). Погляд направте вперед і трохи вгору.

Очі спочатку сильно зажмурте на 3 секунди. Потім якомога ширше відкрийте, немов ви дуже здивовані. Затримайте це положення повік на 2 секунди. Потім відпочиньте 10-15 секунд – і повторіть вправу. Бажано поза робити не менше трьох підходів.

Вправа 2 Розтягнення

Після першого розігріву м’язи треба трохи потягнути. Для цього слід подивитися спочатку максимально вгору, не піднімаючи і взагалі не змінюючи положення голови. Потім опустіть погляд якнайнижче. Нарешті, подивіться вліво і вправо. Робіть вправу повільно, повторити його треба до 7 разів, але важливо робити паузи мінімум на хвилину.

Вправа 3 Перепочинок для погляду

Вам знову треба буде обертати очима, але робити це доведеться, не піднімаючи повік. Також “до упора” відводите погляд вгору, вниз, вліво і вправо. Можете навіть описати повний “коло” без пауз. Закриті повіки зменшать навантаження для зору і допоможуть уникнути запаморочення.

Вправа 4 фокусуючи

Попередньо розставте в кімнаті кілька предметів на різному від вас відстані. Бажано, щоб вони були яскравими, з малюнком або якимись помітними деталями. Наприклад, книга, ваза, чайник, статуетка. Найбільший предмет поставте найдалі.

Вправа починаємо з уважного розглядання найближчого до вас предмета. Якщо в його забарвленні є кілька кольорів або навіть присутні зображення – розгляньте кожне.

Поки ви це робите, кришталик фокусується. Через кілька секунд ви вже начебто побачите предмет краще. Потім переведіть увагу на більш віддалений “пункт”, потім ще далі… Якщо ви чогось не можете розгледіти – не страшно. З часом така гімнастика призводить до поліпшення зору, і вам буде вдаватися більшу.

Вправа 5 Фотополювання

Офтальмологи також радять частіше розглядати будівлі та інші нерухомі об’єкти за вікном. А потім переводити погляд на машини, людей, птахів і тварин – щоб фокус “зловив” і рух.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *