Гімнастика – особливо шкідливі вправи з дитинства

Є таке поняття, як гімнастика – загальноприйнята система вправ, якої навчають батьки дітей, викладають на фізкультурі в школі, яка вважається базою для всіх фізичних вправ. Фактично, ця система багато в чому ущербна і навіть шкідлива, бо не враховує особливості анатомії людини та індивідуальні особливості груп населення. Природно, вчителі в школі цього не знають. Наприклад:

1. Нахили вперед “ривками”

У дитинстві, мабуть, усіх так вчили. Щоб дістати до землі, потрібно було зробити багато ривків вниз, нагнувшись вперед і витягнувши долоні. Оскільки розтяжка підколінних сухожиль у народу зазвичай погана, а провороту в тазостегновому суглобі майже немає, то цю вправу в прямим сенсі слова ламає поперек, на якій висить весь корпус тіла. Методичними ривками.

2. Біг

Дуже корисний вид розминки, діє на всі групи м’язів, дихання, витривалість… От тільки його рекомендують товстим людям для скидання маси. І коли такий товстий чоловік вагою під сотню кілограм починає бігти, його істотне тіло приймається інтенсивно трястися вгору і вниз – адже жир не напружеш, і він вільно колишеться. Отже, хребет відчуває величезне навантаження, немов по ньому б’ють відбійним молотком, і сплющується. Звідси грижі хребетних дисків. Біг протипоказаний як засіб для зниження ваги – почати краще зі статичних положень, в яких, до того ж, найкраще витрачається підшкірний жир.

Дихальна гімнастика Марини Корпан для позбавлення від зайвої ваги.

3. Підйом важких речей

Гантелі в моєму дитинстві були майже біля кожного будинку. Качати біцепси гантелями – це ще нічого. Але коли гантелі переходять у важку штангу, яку практикуючий піднімає на затримці дихання, зробивши традиційний короткий видих з громоподібним звуком, які зазвичай доносяться з тренажерних залів – починаються проблеми. Затримка дихання піднімає артеріальний і внутрішньочерепний тиск, підвищує тиск на судини головного мозку, а якщо вона робиться до того ж на вдиху – чревата проктологічних проблемами.

4. “Місток”

Відмінне вправу, але, будучи зроблено без розтягнутих м’язів і гнучкого хребта, а заодно без техніки, воно ламає ту ж саму поперек. Більш безпечна підготовка до “містку” – “напівміст”, і то він повинен робитися дуже акуратно. Прогин повинен бути не в попереку, а в грудному відділі, а прогин попереку усувається напругою черевних м’язів.

5. Віджимання

У тому вигляді, в якому воно дається – в принципі, не шкідливий, але практично марне вправу. Положення тіла при віджиманні повинно бути паралельно підлозі, все в одну лінію – ноги, таз, спина, шия, голова. Положення “попа догори, живіт стосується статі, зате зробив сотню віджимань” – не дає ніякого ефекту, але зате, звичайно, виходять значні результати. Людина, яка робить сотню “звичайних” віджимань, ледве може зробити 10-15 штук “справжніх”: пряме тіло, груди стосується підлоги.

Хочеться сподіватися, що гімнастика, як і багато інших “загальноприйняті” практики у світі, включаючи харчування, положення тіла при роботі і багато іншого, будуть коли-небудь оптимізовані під людей, а не незрозумілих істот з чужої нам анатомією і фізіологією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *