Дві складові емоційного досвіду

В сучасному світі є достатньо великий неусвідомлений емоційний заряд, який періодично прагне вивільнитися через різні соціальні та кліматичні події. Кожна людина є більшою чи меншою мірою носієм цього заряду і розуміння внутрішніх процесів і методів роботи може значно поліпшити життя у багатьох її аспектах.

Розбіжність очікувань з тим, що є – причина емоцій. Коли очікування завищені – є реакція у вигляді “негативних” емоцій, коли занижені – “позитивних”. Загалом це показник неточності в бутті тим, що є. У суспільстві вважається “хорошим” явищем, коли людина емоційний і це всіляко заохочується (крім негативних проявів), навіть вважається що людина “такий живий”, коли емоційний, але факт залишається одним – життя – це те, що є. Будь-яке розбіжність з цим – віддалення від життя, а не наближення. Це так, до слова…

Для більш практичного підходу є наступне. Будь емоційний досвід завжди має дві складові: історію, яка породжує цей емоційний досвід і енергію, що стоїть за цим досвідом, потік відчуттів, його супроводжуючий.

Ми занадто часто потрапляємо в пастку наших історій, прив’язаних до наших же емоціям, тим самим посилюючи енергію, лежачу в основі подібних переживань, і лише ускладнюємо проблему. Ніякої інтелектуальний підхід не зможе розрядити заблокований енергетичний потік, що лежить в основі емоцій і інтенсивних переживань. Тому інтелектуальні підходи (нескінченні розмови і скарги наприклад), практично марні при вирішенні емоційних проблем.

Якщо ж звернути увагу на енергію, яка породжує подібні переживання, то це відкриє можливість для швидкого і глибокого емоційного звільнення. Є два типи неефективних емоцій: попередні емоції і накопичені.

Попередні емоції – це результат наших жорстких очікувань і спроб насильно викликати бажані результати. Крім того, вони виникають через хворобливих фантазій про те, що не вийде, як саме не вийде, як все погано закінчиться і т.д. Все це являє собою фільтр, своєрідні сонцезахисні окуляри: все, що бачиться, сприймається в одній і тій же тональності і забарвленням.

Накопичені емоції – це будь-які емоції, які повністю не прожиті в минулому, що призводить до утворення застійної блокируемой енергії. Ця заблокована енергія приховано затримує і саботує наше життя і самореалізацію. Втеча від повноцінного проживання своїх емоцій має реальні і не дуже позитивні наслідки.

Всі емоції є діючою енергією. Це просто енергія, яка не може нам зашкодити.

Коли ми зрозуміємо, що всі наші емоції в дійсності дані нам в якості подарунка, то ми зможемо розслабитися і припинити їх уникати або губитися в пов’язаних з ними історіях, образах і спогадах. Ми можемо прийняти їх такими, які вони є: як енергетичні.

Ми не зможемо повністю пройти урок, що лежить в основі емоції, до тих пір, поки не:

1. Приймемо повну відповідальність за свій емоційний стан;

2. Відпустимо свою історію і приховану вигоду у вигляді бажання відчувати свою правоту;

3. Об’єднаємося з усією енергією цілком.

Зазвичай ми схильні заперечувати власну відповідальність за свої почуття в певних ситуаціях; замість цього ми звинувачуємо інших в тому, що вони винні в тому, що ми відчуваємо. Але все ж саме ми свідомо і несвідомо вирішуємо, що відчувати, коли стикаємося з такими ситуаціями. До тих пір поки ми не приймемо на себе повну відповідальність за все укорінені в нас почуття, цей накопичений і пригнічений резервуар суперечливою енергії ніколи не буде інтегрований, видужав і розчинений.

Але щоб прийняти і усвідомити енергію, що лежить основу інтенсивного переживання, необхідно відпустити історію, яку ми причепили до цього переживання. По суті це означає залишити як думки, так і приховану вигоду від почуття власної правоти, яка часто супроводжує наші звичні емоції. Можна бути правим, а можна – щасливим. Лише цілком прийнявши на себе відповідальність за власні емоційні стани, а також повністю відпустивши всі історії, які ми розповідаємо самі собі, ми можемо цілком прийняти і об’єднати в собі енергії емоцій.

Чим більше накопичений емоційний заряд, тим більший стрес ми будемо переживати в життєвих обставинах.

Потрібно багато енергії, щоб зберігати подавлений потік енергії. В кінцевому ж рахунку накопичена енергія вихлюпується у автономну нервову систему. Це посилює стрес і створює хвороби, залежності, імпульсивна поведінка.

Уникання прийняття емоцій відбувається несвідомо і пов’язано зі страхом перед занадто великий удаваній інтенсивністю цих емоційних станів.

Цей дуже важливий момент, оскільки він наочно показує, що ми або уникаємо емоції, або повністю ототожнюємося і реагуємо автоматично, як машина. У ранньому віці, до появи навичок мовлення, ми не могли повністю асимілювати ці переживання і інстинктивно відрізали себе від них. В результаті ми не тільки хронічно уникаємо подібних переживань, але і глибоко з ними ототожнюємося, або свідомо, або несвідомо вірячи в те, що вони нас визначають. І оскільки ми прийняли це рішення до того, як розвинули здатність до мови, то воно виявилося закопано в глибоких схованках нашого несвідомого.

Ці незавершені емоційні переживання продовжують впливати на розвиток нашого емоційного мозку, підтримуючи формування нейронних зв’язків, які змушують нас відтворювати дані переживання доти, поки ми не ізвлечём прихований в них урок. А це відбувається лише тоді, коли ми стаємо повноправними власниками своїх емоцій, повністю переживши їх і дозволивши розквітнути ясності, мудрості і інтуїції.

Шляхом усвідомлення заблокованої енергії, що лежить в основі роздроблених переживань, можна швидко розчинити її різноманітні прояви у вигляді неконструктивних емоцій і розвинути здатність зустрічати будь-які стресові ситуації з мудрістю і розумінням.

Здатність повністю приймати свої почуття без спроб уникнення, осуду чи ототожнення з ними насправді є нашою вродженою здатністю. Більш висока свідомість і співчуття дозволяють виявити причини і розчинити хаотичні емоційні переживання. Інше питання, ні нас, ні наших батьків, які не навчали тому, як це можна робити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *