Допомога підлітку в організації свого часу

На жаль, практично 75% сучасних дітей витрачають весь свій вільний час біля телевізорів і комп’ютерів, просиджуючи біля них не 30 хвилин, як годиться, а 2-5 годин (деякі настільки загіпнотизовані «яскравими картинками», що можуть витратити на них весь день). Все це не тільки погіршує працездатність і здоров’я дитини, але і заважає йому нормально відпочити, не кажучи про домашніх уроках.

Звичайно, ви скажете: «Але як йому відірватися від цього “шаленості”, адже практично кожен раз, коли дитину відриваєш від улюбленої іграшки, він влаштовує скандал». Дитина може увійти в неврівноважений стан, і це може призвести до поганих наслідків, а щоб цього не відбувалося, дорослим треба діяти!

По-перше, почнемо з того, що криками ніхто ніколи нічого не домагався, так що, накричав на підлітка, ви тільки погіршить конфлікт між вами і дитиною, а так само зіпсуєте собі настрій, а в последстии і здоров’я. Так що починати треба зі спокійної розмови, треба спробувати пояснити школяреві його утворюється проблему, запитати його думку на рахунок його розваг (кожному батьку треба підійти до цієї розмови по-своєму, як він вважає за краще для своєї дитини). Але не у багатьох сім’ях підлітки можуть змінитися після розмови, багато з них так само починають вважають, що батьки не розуміють їх, що вони (підлітки) люди нового століття, тому комп’ютер і телевізор – основа їхнього життя, або починають хитрувати і слідом за цим обманювати. Тому кожному дорослому треба бути обережними з цими наслідками.

По-друге, не треба зовсім забороняти дитині його розваги. Намагайтеся зменшувати час, який він проводить за гаджетами. У разі, якщо ви не довіряєте своєму дитині на всі 100, то можна контролювати його проведення часу біля телевізора або комп’ютера з допомогою паролів і батьківського контролю (практично на всіх сучасних пристроях це можливо, варто тільки пошукати). Якщо ж ви не знайшли таких опцій, то доведеться подумати, як можна вимкнути комп’ютер або телевізор, наприклад, у комп’ютера можна заховати клавіатуру, мишку, а біля телевізора – пульт. Але в більшості випадків сучасні підлітки все знаходять і зламують паролі, так що не варто забувати, що ваші діти по правді люди технологічного століття.

Після того як ви зведете до мінімуму проведення часу біля «шкідливих приладів», можна подумати, в яку секцію або гурток записати вашої дитини (це може бути музична або художня школа, або гурток радіотехніки, дивлячись які якості і здібності хоче розвинути ваш дитина). Варто стимулювати підлітка читати, ходити на тренінги для підлітків – це допоможе йому самореалізуватися в житті.

Також варто поступово створювати графік часу. У графіку краще вписувати всі важливі справи, щоб не забути (наприклад в 15:00 йду на гурток радіотехніки, а в 17:00 сідаю за уроки тощо), також буде краще, якщо підліток сам створювати свій графік часу в кінці дня на наступний день, а вранці, уважно вивчивши його, приступати до виконання. Ще краще буде, якщо підліток заведе свій щоденник – це дозволить йому стежити за своїми справами уважно і навчить оцінювати свої дії.

Найкраще домовлятися з підлітком, стимулюючи його. Наприклад, домовтеся, що якщо він місяць ходить без пропусків у спортивну секцію, то на початку наступного місяця ви йдете вибирати йому нову пару кросівок або модний шкільний рюкзак. Красиві речі додадуть йому впевненості і привабливості в очах однокласників.

Частіше намагайтеся проводити час разом – виїжджайте за місто, на екскурсії, відвідуйте заходи, які цікаві вашому підлітку.

Будьте прикладом, правильно організовуйте свій час, і ваша дитина підсвідомо буде копіювати ваш стиль життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *