Дизельне паливо з пластикових пакетів

Пластикові пакети в багатьох місцях під забороною. Але проблема залишається актуальною. Гори пластикових відходів і раніше вивозяться на звалища без всякої переробки. Можливо, дослідження вчених з Університету Іллінойсу в Урбана Шампейн зможе змінити ситуацію. Як виявилося, пластикові пакети – цінна сировина для виробництва якісних нафтопродуктів.

Головний біль екологів та комунальних служб, джерело сміття і забруднення навколишнього середовища пластикові пакети можуть бути перетворені в дизельне паливо, природний газ та інші корисні вуглеводневі продукти. У результаті перетворення пластика виходить значно більше енергії, ніж витрачається. Моторне паливо, наприклад, дизельне, яке виходить в результаті процесу, може бути змішане з існуючими видами з низьким вмістом сірки або з біопаливом. Інші можливі продукти, такі як природний газ, розчинники, бензин, віск та мастильні масла теж можуть бути отримані з тих самих пластикових пакетів, які поки безцільно отруюють природу.

Процес, описаний в журналі Fuel Processing Technology припускає нагрівання пакетів у безкисневому камері і називається піроліз. «Ви можете отримати тільки 50-55% палива при перегонці сирої нафти, – розповідає старший науковий співробітник Іллінойсського центру стійких технологій (Illinois Sustainable Technology Center) і керівник дослідження Бражендра Кумар Шарма (Brajendra Kumar Sharma). – Але так як цей пластик виробляється, в першу чергу, з нафти, шляхом перегонки ми можемо відновити з нього майже 80% палива ».

Щороку одні лише американці викидають близько 100 мільярдів пластикових пакетів. Американське Агентство з охорони навколишнього середовища (US Environmental Protection Agency) повідомляє, що тільки близько 13% від цієї кількості піддається вторинній переробці. Решта сміття залишається на звалищах і забруднює навколишнє середовище. Потрапивши водними шляхами в океан, пластикові пакети становлять значну частину гігантських сміттєвих островів, що вбивають морських тварин і захаращують пляжі.

«З часом цей матеріал кришиться на дрібні шматочки і потрапляє в організми водних тварин разом з планктоном, – говорить Шарма. Риб, птахів, океанських ссавців та інших істот знаходять з великою кількістю пластикових частинок в кишечниках». За словами Шарма загрожують природі і цілі пакети. «Черепахи, наприклад, думають, що продуктові пластикові пакети це медузи, і намагаються їх з’їсти», – розповідає вчений.

Попередні дослідження були спрямовані на отримання з пластикових пакетів сирої нафти. Але команда Шарма пішла далі, і розділила сировину на різні нафтопродукти, щоб побачити, наскільки вони будуть відповідати чинним національним стандартам США. Як виявилося, суміш двох фракцій перегонки забезпечує еквівалент стандартного дизельного палива і відповідає всім нормативам.

«Ця суміш дизельного палива була еквівалентна за змістом енергії, володіла більш високим цетановим числом і кращої змащувальну здатність, ніж дизельне паливо з наднизьким вмістом сірки», – розповів Шарма.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *