Чи можна сміятись на ніч?

«Не смійся на ніч – вранці плакати будеш!» З дитинства ми чули цю заборону від мам і бабусь. І донині багато хто з нас забороняють собі веселитися на сон грядущий, пам’ятаючи про нібито поганий прикметі.

А якщо вже розібратися, то чому не можна сміятися на ніч? Чи є якась взаємозв’язок між емоційним станом людини в різний час доби? Виявляється, є.

На думку більшості психологів і сомнологи (вчених, що вивчають проблеми сну і його гігієну), якщо ви хочете прокинутися в гарному настрої, готуватися до сну треба ретельно. Перед тим як лягти спати, постарайтеся оточити себе спокоєм і тишею, ретельно провітрити спальню, думати тільки про хороше. Корисно перед сном прийняти теплу розслаблюючу ванну, приготувати легку вечерю, почитати книгу, поспілкуватися з тими, хто вам дорогий. І якщо при цьому заснути до півночі, вранці вам забезпечений неймовірний заряд бадьорості!

А ось сміятися, плакати і з’ясовувати відносини на ніч дійсно не можна! Чому? Справа в тому, що сильні емоції можуть викликати перезбудження нервової системи. А заснути «на нервах», на жаль, проблематично! Навіть якщо вам і вдасться без проблем пірнути в обійми Морфея, що збунтувалися нейрони можуть піднести вам сюрприз у вигляді нічних кошмарів, частих пробуджень або того гірше – пригніченого й розбитого стану вранці.

Особливо не можна на ніч сміятися маленьким дітям, оскільки їх нервова система ще не зміцніла, а режим сну і неспання поки потребує постійної підтримки і коригуванню. Щоб малюк спокійно спав і добре себе вів перед сном, в деяких сім’ях практикують цілі розслаблюючі вечірні ритуали: водні процедури, казки на ніч, колискові пісеньки, масаж і т.д.

Так що, прикмета про те, чому неможна голосно реготати і дуріти перед сном, дійсно, працює! Правда, в ній не згадується про те, що плакати, перш за все, доведеться батькам або бабусям: спробуй-но укласти спати непосидючого крихітку і зберегти при цьому душевну рівновагу!…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *