Знання двох мов допомагає захиститися від деменції

Знання двох мов допомагає захиститися від деменції. Індійські фахівці змогли встановити, що деменція у людей, які говорять на 2 -х мовах, трапляється на 4,5 роки пізніше, ніж чим у тих, хто говорить лише рідною мовою. “Використання декількох мови сприяє кращому розвитку областей мозку, пов’язаних з увагою, а також виконавчими функціями, а це, в свою чергу, допомагає захистити від старечого недоумства “, – говорить доктор Суварна Аллада, Інститут медичних наук, Хайдарабад. Спеціаліст вивчали історії 648 аборигенів Індії, у яких стояв діагноз “деменція”, чий середній вік становив 66 років.

У одних було слабоумство або ж змішаний тип деменції, який викликається тільцями Леві і супроводжується зоровими яскравими галюцинаціями. Із загальної кількості учасників 391 осіб розмовляв на двох і більше мовами. У 240 випадках була виявлена ​​хвороба Альцгеймера, ще у 116 – фронтотемпоральная деменція, яка обумовлювалася погіршенням діяльності фронтальної частки мозку, ще у 189 людина слабоумство внаслідок порушення роботи судин мозку. Фахівці змогли визначити, що 3 перших захворювання виникли пізніше у тих, хто знав дві мови.

Знання більше двох мов додаткових позитивних ефектів з боку відстроченого розвитку недоумства не мало, кажуть експерти. При цьому було не важливо, чи вмів читати чоловік на двох мовах, який рівень освіти був у нього, вид діяльності, підлогу, чи жив він у селі або ж у місті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *