Денний сон : більше шкоди, ніж користі

Немолоді люди, які звикли спати вдень, можуть піддаватися підвищеному ризику смерті, говорять вчені з Англії.

У дослідженні вчених з Кембріджського університету взяли участь більше 16 тисяч чоловіків і жінок у віці від 40 до 79 років, що проживають на території в Англії, де дрімота після обіду не є культурна нормою. Вони спостерігалися протягом 13 років, заповнюючи анкети про свої звички. Учасники, які звикли спати вдень протягом менше години, мали на 14 відсотків вищий ризик смерті протягом періоду спостереження, в порівнянні з тими, хто не звик дрімати вдень. Більш тривалий денний сон був пов’язаний з вищим ризиком: люди, які щодня спали вдень від години і більше, мали на 32 відсотки більше шансів померти протягом періоду дослідження.

Результати підтвердилися навіть після того, як дослідники взяли до уваги безліч чинників, які впливають на ризик смерті, наприклад, вік, стать, індекс маси тіла (ІМТ), спосіб життя і хронічні захворювання (наприклад, діабет, рак або астма).

Поки що дослідники не можуть пояснити свої результати. Зокрема, сон були пов’язаний з підвищеним ризиком смерті від респіраторних захворювань. В цілому, звичка спати вдень повинна насторожувати лікарів, оскільки може вказувати на проблеми з диханням, особливо серед осіб у віці 65 років або молодше, вважають автори дослідження. Можливо, що ризик смерті підвищують недіагностовані серйозні захворювання, які й «клони» людей в сон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *