Де шукати вітаміни?

Їжа повинна задовольняти потребу у вітамінах, макро- і мікроелементах, антиоксидантах, пектин та інших біологічно активних речовинах.

Як джерело важливого для імунітету вітаміну С гарні квашена капуста, сушені шипшина і гібіскус (каркаде, суданська троянда), цитрусові, ківі та швидкозаморожені літні ягоди.

Нам потрібні жиророзчинні вітаміни А і Е і достатня кількість жиру для їх засвоєння. З їжею можна одержати половину денної дози цих вітамінів. Вітамін Е міститься в рослинних оліях і маргаринах. Вітаміну А багато в печінці і жирних сортах риби.

Родичі вітаміну А (каротиноїди, включаючи бета-каротин) є сильними антиоксидантами та стимуляторами імунітету. Каротиноидами багаті всі інтенсивно забарвлені жовті, червоні, помаранчеві та темно-зелені овочі та фрукти.

Біофлавоноїди (вітаміни групи Р) також виконують в організмі роль антиоксидантів та стимуляторів імунітету. Їх багато у фруктах, особливо фіолетового відтінку (чорниця, чорна смородина, червоні сорти винограду), шкірці цитрусових, зелені.

Для імунітету потрібні вітаміни групи В, особливо В6. Вони містяться в оболонці рису та інших злакових, хлібі з висівками, дріжджах і печінці.

Для справної роботи імунної системи важливі мінерали цинк і селен. Хороший імунітет можливий тільки при відмінному кровопостачанні і гарній роботі нервової системи. Для нормального кровотворення необхідні залізо і мідь, а для передачі нервових імпульсів – магній і кальцій. Відмінні джерела мінералів – крупи, житній і висівковий хліб. Гречка містить багато заліза. Класичний джерело кальцію – молочні продукти. Калію, необхідного для серцево-судинної діяльності, а отже, для кровопостачання органів і тканин, багато в овочах (особливо в картоплі) і фруктах (при відсутності свіжих рятують родзинки і курага).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *