10 дивовижних цілющих властивостей цибулі

Цибулядалеко не самий улюблений наш овоч, але це зовсім не далекоглядно. Коли будете наступного разу чистити цибулю, ридаючи гіркими сльозами, просто подумайте про його величезну користь для здоров’я. Цибуля містить багато клітковини і антиоксидантів, а також багатий на вітаміни В і С, сіркою, залізом, калієм, фосфором, кальцієм і марганцем. Кожні 100 грамів цибулі містять близько 45 калорій.

Слово про сльози

Сльозотеча підтримує здоровий стан очей, діючи як мастило, а також допомагає вбити бактерії і токсини. Без сліз наші очі просто не будуть нормально функціонувати! Якщо при нарізці цибулі ви безперервно ридаєте, можна спробувати включити верхній вентилятор над плитою, якщо робоча поверхня знаходиться поблизу. Це може здути “сльозогінний газ” (сульфат аллил) від ваших слізних проток.

Ще одна хитрість: спробуйте заморозити цибулю протягом 15 хвилин, перш ніж почати з ним працювати. Єдина проблема – його буде складніше різати.

10 дивовижних переваг лука:

1. Допомагає зменшити біль після укусу бджоли

Укус бджоли може бути дуже неприємним і болючим. Використання льоду і прийом болезаспокійливих засобів – ось що, насамперед, приходить в голову. Але не поспішайте! Спробуйте прикласти свіжозрізаний цибулю до потерпілого місцем, щоб зменшити біль, рекомендує доктор Ерік Блок з Державного університету Нью-Йорка в Олбані.

2. Знижує поганий холестерин

Вчені Китайського університету Гонконгу стверджують, що цибуля (особливо червоний) допомагає знизити рівень поганого холестерину. Дослідження показують, що споживання половини сирої цибулини щодня підвищує рівень корисного холестерину на 30%. Зелену цибулю, часник і цибулю-шалот також ефективні. Всі вони відносяться до сімейства Allium і містять потрібні для цієї речовини.

3. Підвищує запас глутатіону

Глутатіон є одним з найбільш важливих антиоксидантів. Наш організм виробляє його більше при вживанні цибулі, а також інших овочів, таких як кольорова капуста і брокколі. Цей антиоксидант може запобігти раку, хвороби серця і навіть хвороба Альцгеймера!

4. Бореться з простудними захворюваннями

Що спільного у римського імператора Нерона і президента Джорджа Вашингтона? Обидва були абсолютно переконані, що кращий спосіб впоратися з застудою та грипом -приймати сиру цибулю завдяки високому вмісту в ньому вітаміну С.

5. Допоможе зберегти рівень цукру в нормі

Цибуля містить аллил пропив дисульфід (маслолука). Це масло діє аналогічно тому, як інсулін підтримує баланс цукру в крові. Багато досліджень показують, що цибуля сприяє зниженню рівня глюкози в крові.

6. Усуває темні плями на шкірі (меланодермія)

Суміш цибулевого соку (отриманого шляхом подрібнення і віджимання) і такої ж кількості яблучного оцту допоможе видалити темні плями з шкіри (наносити двічі на день). Меланодермія, або гіперпігментація, часто є реакцією на сонячне випромінювання, контрацептиви або вагітність. Такі шкірні прояви іноді називають “маскою вагітності”. Цибулевий тонік допоможе збалансувати рН шкіри і зменшити пігментні прояви.

7. Цибуля багата кверцетином

В даний час встановлено, що флавоноїди кверцетин відіграє важливу роль у профілактиці та лікуванні таких захворювань, як:

– артеріальний тромбоз;

– бронхіт;

– сінна лихоманка;

– діабет;

– астма.

8. Цибуля сприяє детоксикації

У медиків усього світу викликає побоювання схильність населення дії важких металів (свинець, кадмій і ртуть). Ці надзвичайно небезпечні для людини речовини завдають непоправної шкоди організму. Захиститися від їх потрапляння практично неможливо, але ж детоксикацію ніхто не відміняв! Кращий спосіб це зробити – вживати продукти, які містять метіонін і цистин (сірковмісні амінокислоти). Вони діють як “магніт” для шкідливих металів. І в цибулі їх найбільше!

9. Цибуля може допомогти запобігти ра

Один з найпоширеніших видів раку у чоловіків – рак передміхурової залози. Дослідження, опубліковані в журналі Національного інституту раку, показують, що регулярне споживання овочів сімейства цибулевих (серед яких цибуля-батун, цибулю-шалот, часник і звичайна цибуля) запобігає захворюваність раком передміхурової залози на 30%. Ці дослідження, крім того, свідчать, що рівень захворюваності на рак шлунка та молочної залози також може скоротитися завдяки вживання цибулі.

10. Цибуля допомагає підтримувати активність мозку

Багато з віком стикаються з погіршенням пам’яті і зору. Дослідження показують, що систематичне вживання цибулі уповільнює ці процеси, а також допомагає знизити ризик інсульту і артеріального тромбозу.

Наступного разу, коли візьметеся за нарізку цього “недружнього” овоча, згадайте про його величезну користь для здоров’я. І, можливо, ви станете менше плакати при зустрічі з ним!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *