Ціна поваги

На Сході кажуть, що якщо дружина буде поважати свого чоловіка, то його будуть поважати сусіди, якщо будуть поважати сусіди, то буде поважати аул, а якщо аул, то і весь світ.

Дружинам підприємців, з одного боку, легше: їх чоловіків є за що поважати – вони, як правило, домоглися багато чого. З іншого боку, подружжю бізнесменів складніше: підприємці нерідко критикують своїх домашніх, контролюють їх і чекають підпорядкування. Як правило, українським жінкам, звиклим самим приймати рішення, складно прийняти цю жорсткість, відмовитися від війн за владу і навчиться приймати своїх чоловіків такими, якими вони є.

Історично склалося, що жінки в Україні повинні були бути сильними. Наші бабусі і прабабусі під час Великої вітчизняної війни, коли чоловіки пішли на фронт, були змушені взяти на себе чоловічі функції в сім’ї. Але те, що всього пару поколінь тому було запорукою виживання, сьогодні обертається боротьбою за владу в сім’ї. Чоловік відчуває себе чоловіком тоді, коли несе відповідальність не тільки за себе, але і за сім’ю. Якщо жінка приймає важливі рішення, не порадившись з ним, якщо вважає, що підпорядкування чоловікові – неприйнятно ні в якому разі, чоловік буде «скаржитися» на брак поваги. Причому далеко не завжди вголос. Іноді «скарги» будуть виявлятися в тому, що ваш колись перспективний чоловік з часом оселиться на дивані і замість активного завоювання світу буде пасивно дивитися телевізор.

У всіх дівчат була мрія: вийти за багатого чоловіка щоб обезпечував її до кінця життя. Так ми вам розкажемо заміж за багатого, чи варто мріяти про заможнього чоловіка.

Навчитися поважати чоловіка не так просто, як здається. Простий приклад: ваш чоловік приходить ввечері додому і пропонує те, що здається вам абсолютно несподіваним: наприклад, кинути роботу (або, навпаки, вийти на неї), переїхати в іншу країну, перевести дітей на домашнє навчання. Ви, м’яко кажучи, здивовані. Уявіть цю ситуацію і спробуйте відстежити свої реакції. Які емоції та думки рішення чоловіка викликає у вас?

Якщо ви зліться, обурюєтеся, думаєте, що ваш чоловік егоїст і не думає про вас, значить, ви… не поважаєте свого чоловіка. І він це обов’язково відчує, навіть якщо ви мовчки підкоритися його рішенню. Куди більш ефективна позиція – не шукати в його словах і вчинках підтвердження своїх страхів (того, що він егоїст, бабій, агресор, жадина або просто моральний урод), а сприймати його рішення як те, що робиться для блага сім’ї. І вже з цієї позиції ви можете поцікавитися: «А чому ти це пропонуєш? Як це буде корисно родині?».

Якщо ви впевнені, що потрібно постійно контролювати, що ваш чоловік там «навирішувати», діалогу не відбудеться. Якщо ж ви довіряєте своєму чоловікові, якщо вважаєте, що він намагається піклується про сім’ю так, як тільки може, то він буде готовий почути вашу позицію і врахувати ваші аргументи при прийнятті рішення. Поважати чоловіка, значить, не тільки довіряти йому, а й визнавати його статус лідера.

Якщо жінка постійно оскаржує те, що її чоловік – глава сім’ї, якщо регулярно доводить собі і йому, що ця роль повинна дістатися їй, це створює відмінну грунт для конфліктів. Якщо для вас важливіше пальми першості щастя в родині, то ви будете готові віддати перше місце своєму чоловікові, який звик керувати людьми на роботі і навряд чи захоче підкорятися дружині вдома.

Подумайте, хотіли б ви вийти заміж за м’якого людини, якій нічого не потрібно від життя? Якщо ні, то будьте готові миритися з «витратами» чоловічій лінії поведінки – жорсткістю, прямотою, відсутністю сентиментів. Особливо така стратегія характерна для підприємців, перед дружинами яких стоїть важливе завдання: навчити приймати свого чоловіка і в цих проявах. Навряд чи ваш чоловік буде брутальним на роботі і романтичним будинку. Не варто вимагати неможливого або сприймати його жорсткість занадто особисто. Зрештою, ви самі щоразу обираєте – ображатися вам на суворий тон чоловіка або обходити «гострі кути», пам’ятаючи, що справа не в тому, що ви зробили щось не так, а в тому, що такий стиль спілкування вашого чоловіка, звиклого говорити безпосередньо. Якість, гідне повагу, чи не так?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *