Як допомогти дитині вчитися краще?

До приходу зими школярі вже порядком втомлюються від ранніх підйомів, великих навантажень, домашніх завдань… Є кілька способів пожвавити інтерес до навчання!

Почерк все більше «розпливається», зауваження в щоденнику, забуті домашні завдання… Знайоме? До кінця року бажання вчитися у дітей різко знижується. Особливо втомлюються учні початкової школи. Деякі першокласники з сумом згадують безтурботні «Садиковская» деньки.

Якщо в школі ще так-сяк можна висидіти завдяки друзям, змін і урокам малювання, то вдома робити уроки просто немає ніяких сил. Але ти змушена змушувати… У підсумку виходять щоденні нерви, сльози, прохання й погрози. Такий підхід до добра не доведе.

Немає нічого поганого в тому, щоб допомогти першокласникові з уроками, але він повинен звикати до відповідальності, самостійно організовуючи свій час. Докорами ти нічого не доб’єшся. Зацікав дитини!

Нехай у нього буде стимул виконувати завдання.

Ось кілька прикладів, як заохочувати малюка за ініціативу у виконанні домашньої роботи.

Як заробити «бонуси»?

Придумай систему нагороджень. Виріж з паперу картки-бонуси. Твоєї першочерговим завданням буде саме привчити дитину до самостійності. Так що «бонус» може бути виданий за те, що малюк сів за уроки без нагадування, або сам розібрався із завданням. Не лай за помилки, процес навчання без них неможливий! Визнач свою систему, наприклад, за 15 «бонусів» в тиждень покладається 2:00 комп’ютерних ігор у вихідний день; за 10 – знаменитий мамин пиріг; за 5 – 100 поцілунків.

Заведи «скриньку бажань»

Домовтеся з дитиною, що виконуючи завдання вчителя старанно й самостійно, він має право покласти в скриньку одну записку зі своїми побажаннями. Заздалегідь попередь про те, що бажання повинні бути здійсненні. Наприклад, поїхати в Діснейленд на вихідних ви не зможете, як і купити поні або домашнього робота. Зате приготувати піцу або сходити на каток ви можете собі дозволити. У суботу ти вибираєш одне бажання з шкатулочки не дивлячись.

Так, не позбавляючи чогось за неуспішність, а навпаки, нагороджуючи за успіхи, ти можеш побороти дитячу лінь. Постійні осуду здатні лише посилити небажання вчитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *