Чотири правила щасливих стосунків або правило чотирьох “НЕ”

Чи існують якісь правила щасливих стосунків? Звичайно, і я хочу розповісти Вам про них. Ці правила допоможуть Вам зробити Ваші стосунки гармонійними і щасливими.

Чотири правила щасливих стосунків або правило чотирьох “НЕ”

Не критикувати. Зовсім, ніяк, ніколи і ні за яких умов. Зауваження не надихає. Вона обрізає крила, пригнічує ініціативу, гасить вогонь енергії і бажання. Роблячи зауваження, Ви стаєте в позицію батька, а з цієї позиції надихати в принципі неможливо. Тому що критикує батько звертається завжди до неслухняного дитині. Якщо Ви не хочете свого чоловіка перетворити на впертого або безпорадного дитини – не засуджуйте. Творити і бажати можна тільки в стані природного дитячого «Я». Природний дитина – спонтанний, необмежений в думках і можливостях. Критика ж звужує мислення і гальмує розвиток. Навіть конструктивна! І взагалі робити зауваження – це не Ваше завдання, нехай кожен у системі відносин займається своєю справою: бос вказує на помилки, а дружина – надихає. Ви ж не хочете, щоб було навпаки?

Не коментувати. Чим це відрізняється від попередньої установки? Чи бувало у Вас, що чоловік, чинячи розетку або вимикач просить Вас потримати ліхтарик або інструменти, і Ви, чисто з благородного бажання допомогти, бачачи, що у нього не виходить, починаєте ставити питання, висувати ідеї та припущення? Буває? Не робіть так більше. Ніколи! Такі коментарі відрізняються від критики лише формою подачі. А смислове навантаження несуть одну і ту ж: Ви сумніваєтеся в його здібностях, знаннях, навичках, талантах – в ньому самому.

Не кричати. Це навіть не обговорюється, це аксіома, яку просто треба прийняти. Не просто не кричати в присутності інших людей, а взагалі не кричати. Все, що Ви хочете донести, можна сказати спокійно – так набагато більше шансів бути почутою. Ну, і думаю, не варто нагадувати про те, що, кричачи, Ви стаєте схожі на вчителя або істеричку, загалом, на кого завгодно, але тільки не на жінку, яка надихає на подвиги.

Не контролювати. Це завдання для багатьох жінок складніше всіх попередніх разом узятих! Ваш, здавалося б, абсолютно невинне запитання, як би між іншим: «А ти де?» – Це перевірка. І навіть не завуальований. Я вірю, що Ви не контролюєте дружина, і зовсім не це мали на увазі, просто він повинен бути на роботі, а на тлі звук галасливої дороги, і Ви просто так запитали. Вірю, тому що сама себе так обманюю. А адже насправді – це контроль. Чому мені так важливо знати, де конкретно мій чоловік зараз, якщо він сказав, що буде на роботі? Може він по робочому завданням кудись йде? Чи не ховається за цим контролем недовіру?

Ви коли-небудь звертали увагу, як поводяться жінки тих чоловіків, які заробляють стану незаконним чином? Правильно, вони туди не втручаються. Вони цінують їх за те, який він чоловік по відношенню до них. А те, як він заробляє гроші – це його справа. І, звичайно, вони набагато щасливіші за жінок, які втручаються у справи своїх коханих, і закочують істерики із серії «як ти міг…». Я не закликаю Вас штовхати чоловіка на афери або махінації і приймати це, а всього лише закликаю Вас стримати нагляд і довіряти коханому.

Виконуючи перераховані вище умови, Ви зможете створити дійсно щасливі і гармонійні відносини, в яких Ви станете заряджати енергією і надихати чоловіка. Якщо Ви порушуєте правило чотирьох «не», всі Ваші старання зводяться на «ні». Тому що, критикуючи, коментуючи, кричачи і перевіряючи, запалювати енергією неможливо. Ну, не на великі звершення так точно.

Я не з чуток знаю, як складно слідувати цим установкам. І тому поділюся секретами, які допомагають мені, сподіваюся, що і Вам вони будуть корисні.

Що допоможе дотримуватися правила чотирьох «НЕ»?

Знання і спостереження. Вже саме знання, допомагає мені виявити ті ситуації, в яких я порушую це правило. Це як у відомому експерименті, де Вам пропонують думати про червоному кольорі, представляти його і бродити поглядом по кімнаті. І Ви, як за помахом чарівної палички, станете помічати, як багато червоного навколо Вас, у Вашій звичній обстановці. Спробуйте прямо зараз окинути поглядом кімнату, і запевняю Вас, Ви знайдете щось червоне. Якщо ми на чомусь фокусуємося мислення, ми починаємо бачити це в навколишньому світі чіткіше і ясніше. Якщо Ви весь час будете пам’ятати про правило чотирьох «НЕ», то зможете помічати і припиняти ситуації, в яких Ви порушуєте його.

Фіксуйте порушення. Для того, щоб ще більше навострить своєї внутрішній погляд – випишіть прямо зараз ситуації, коли надходили всупереч закону чотирьох «НЕ». Робіть це по можливості кожен день, або кожен раз, коли помітили за собою порушення правила. Це допоможе Вам краще відстежувати свої промахи і вчасно себе зупиняти.

Помітили? Змініть! Кожен раз, коли помічаєте, що порушили цю заповідь, спробуйте змінити ситуацію. Якщо накричали вибачитеся; критикувалипохваліть; коментували – скажіть щось типу «а, втім, ти й сам знаєш як краще, милий»; контролювали – Дайте свободу в чомусь іншому.

Використовуйте спрагу контролю правильно. Направте свій контроль не зовні – на чоловіка і дітей, а у всередину – на свої власні думки, почуття, реакції. З часом, Ви навчитеся відчувати, коли хочеться порушити якесь із чотирьох правил і вчасно себе зупиняти. Навіть, якщо Ви запнется на половині фрази – це вже перемога!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *