Чому Ви можете їсти що завгодно, але тільки до восьмої вечора

Вчені, як і ваша мати, давно підозрювали, що трясти холодильник в 12 ночі не найкраща ідея. Але тепер у них є докази.

Учені з Інституту біологічних досліджень Солка в Сан-Дієго провели серію експериментів на мишах. Лабораторних тварин посадили на дієту з високим вмістом жиру. І розділили їх на дві групи. У клітинах гризунів з першої групи шкідлива висококалорійна їжа була завжди. У мишей другої групи все було те ж саме, але після восьмої вечора їжу у них забирали – до наступного ранку.

Результат? Миші з першої групи через кілька тижнів експерименту стали відчувати нездужання і інші симптоми діабету. Плюс до всього, вони швидко набирали вагу. А ось тварини, яким не давали можливості є пізно ввечері, не здобув жодної проблеми з метаболізмом. Взагалі жодної!

Дослідники з Сан-Дієго стали продовжувати експерименти. Наступного разу вони розділили самців мишей на чотири групи. Тварини першої групи могли їсти коли завгодно і харчувалися їжею з підвищеним вмістом жиру, другий – з високим вмістом цукру. Мишей третьої і четвертої груп підсадили на ті ж два варіанти дієти, але при цьому тварин годували виключно три рази на день. В усіх чотирьох випадках тварини отримували однакову кількість калорій.

Які золоті правила відмінного часового травлення?

Експеримент тривав 38 тижнів. З’ясувалося, що незалежно від дієти ті тварини, які їли по ночах, стали страждати ожирінням та порушеннями метаболізму. Ті ж, хто утримувався від їжі з 8 вечора до 8 ранку, залишалися здоровими. Причому навіть та підгрупа тварин, якої дозволяли порушувати графік прийому їжі двічі на тиждень – на вихідних.

“Тимчасові обмеження на їжу не тільки попереджають ожиріння. Вони здатні допомогти позбавитися від нього”, – коментує автор дослідження Сатчідананда Панда, доцент з Інституту Солка. Справа в тому, що жир, що вживається протягом дня, але не пізно ввечері, практично не відкладається в тканинах організму.

Доктор Панда разом з колегами вважає, що час прийому їжі значно впливає на циркадні ритми організму. Якщо ви пізно їсте, то, швидше за все, погано висипаєтеся. А тому – завжди відчуваєте себе втомленим. Недолік енергії ми схильні компенсувати посиленим споживанням вуглеводів протягом дня. Крім того, хронічний недосип, викликаний вечірнім переїданням, негативно впливає на наш генетичний код. Це, в свою чергу, уповільнює метаболізм.

Загалом, хоча експерименти проводилися тільки на мишах, дослідники з Сан-Дієго рекомендують людям їсти тільки під час 12-годинного циклу між сніданком і вечерею. Іншими словами, якщо ви починаєте снідати о 8 ранку, то вечеряти повинні ніяк не пізніше 8 вечора.

Доктор Панда робить важливе уточнення: “Відлік починається не з того моменту, коли ви вперше щільно поїли, а з того, коли ви починаєте свій день. Кава з вершками і цукром ваш організм сприймає не інакше, як сніданок”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *