Чому шкідливий телевізор?

У вашому будинку шум телевізора служить звичним фоном цілодобово? Перше, що ви робите, прокидаючись зранку – це тиснете кнопку пульта? Дізнайтеся, чим може обернутися така звичка!

Йдеться навіть не про шкоду для зору, хоча недооцінювати цю небезпеку теж не варто. Йдеться про шкоду для… вашої особистості.

Телевізор позбавляє вас руху. Безперервний процес перегляду телепрограм приковує вас до крісла або ліжка. Ви навчилися їсти, пити, прасувати білизну і говорити по телефону, не відриваючись від телевізорав цьому ви стали асом! Тільки от біда в тому, що недолік руху погано впливає не тільки на фігуру, але і на настрій. Надлишок негативу, якого кожний з нас протягом дня має предостатньо, можна скинути за допомогою інтенсивного фізичного навантаження – прогулянок, заняття спортом і так далі. «Зайвий» адреналін згорає, а до нас повертається гарний настрій. Якщо ж ми сиднем сидимо перед теликом, негатив «осідає» в нашому тілі і може перерости в психосоматику. Наприклад, не виплеснутий гнів відгукнеться головним болем, злість – проблемами в ШКТ.

Телевізор позбавляє вас впевненості в собі. Там, на екрані, все так красиво: красиві стосунки, красиві обличчя, гарні квартири. Відірвавшись від телевізора і озирнувшись навколо, ви з гіркотою констатуєте: у вас все набагато сумніше! Ні красивих чоловіків, ні любові до гробу, ні замка на узбережжі. Порівнюючи себе з екранної героїнею, ви заганяєте себе в глухий кут самокопательства і комплексів. Починаєте приписувати собі уявні недоліки, а часом, зважившись хоч щось змінити в кращу сторону, приходите до висновку: у вас нічогісінько не вийде. Або влаштовуєте своєму улюбленому веселеньке життя, вимагаючи такої ж романтики, як і в телевізорі. Пригладжена, ретельно вихолощена і прилизана псевдо дійсність насправді має мало спільного з реальністю, але про це ви якось забуваєте.

Телевізор позбавляє вас свого власного життя. Не важливо, на що ви «присіли»: на телешоу, серіали або випуски новин – більшу частину свого часу ви проводите, співпереживаючи екранним персонажам і абсолютно забуваючи про себе і своє оточення. Замість того щоб поміркувати над відносинами з чоловіком або свекрухою, ви напружено чекаєте, хто виграє в шоу талантів, і ревно вболіваєте за симпатичного учасника. Замість того щоб спробувати очистити свій життєвий простір для нових подій і людей, ви черпаєте новизну з новинних зведень або наступного сезону серіалу.

Телевізор нав’язує вам стереотипи. Переглянувши десяток фільмів про робочих відносинах, ви всерйоз вважаєте, що в офісі треба поводитися саме так, як герої фільмів. Побачивши, як змінилося життя героїні шоу після того, як вона схудла вдвічі, ви вважаєте, що ваші проблеми вирішаться самі собою, як тільки і ви станете худий і прозорою. Побачивши, як ефектно головна героїня серіалу викинула за двері загуляв чоловіка, ви і своєму влаштовуєте сцену ревнощів. Блакитний екран нав’язує нам певні сценарії поведінки і шаблонні реакції, а адже, можливо, саме у вашому випадку поводитися треба зовсім інакше! Адже в житті не буває готових рішень: для того, щоб розібратися в тому, як варто вчинити саме вам, слід проаналізувати своє життя і свої вчинки. І вже тільки потім приймати рішення. Своє, а не головної героїні фільму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *