Чи варто шукати друзів на роботі?

Людина більшу частину часу проводить на роботі. П’ять днів на тиждень, по дев’ять годин щодня – вільно чи мимоволі з’являться люди, з якими буде приємно проводити час, ділитися, яким захочеться давати поради. Однак чи варто таке спілкування називати дружбою? І повністю чи можна буде покластися на колег по роботі в скрутну хвилину?

Для початку варто визначитися, що ви називаєте дружбою: задушевні годинні бесіди і спільний відпочинок у вільний час або просто приємне короткочасне спілкування? Або найголовніше для вас – це відчувати підтримку і знати, що в потрібний момент допомога завжди буде надана.

Також велике значення має, з ким ви вирішили дружити на роботі, ким є ця людина по своїм посадовим статусом. Чи перебуваєте ви з ним на одному рівні, чи доведеться вам перетинатися по роботі, конкурувати або ж, навпаки, радитися?

Такі поняття як конкуренція і дружбанесумісні. В апріорі люди, яким доводиться змагатися, не можуть дружити. Кожен намагатиметься зробити все краще, ніж інший, спробувати знайти більш правильні шляхи рішень і виходи зі сформованих ситуацій. Однак ділитися своїми планами один з одним буде не можна, щоб уникнути обману і зради з другої сторони.

А чи може дружба на час роботи закінчуватися, і з’являтися знову, як тільки ви переступаєте поріг офісу. Швидше за все, що ні. Не можна дружити наполовину: або ви повністю довіряєте один одному і підтримуєте завжди, або просто по-дружньому спілкуєтеся.

Між підлеглими і керівниками зазвичай дружба не складається. Перші завжди будуть намагатися підкорятися, а другі – управляти, навіть за межами робочої обстановки.

Часто дружба закінчується, коли одному за посадою стає необхідно щось наказувати іншому. Адже таке спілкування передбачає нерівноправність, що абсолютно неприйнятно для друзів. Але і в таких ситуаціях бувають винятки.

Якщо двоє – порядні, то навряд чи один з них зможе якось грубо наказувати іншому або експлуатувати його. Та й конкурування між такими людьми буде побудовано на виключно азартному рівні. Хто кого: я тебе чи ти мене? Без всяких подлостей і обманів. Але для збереження ваших відносин на колишньому рівні, все ж, у міру можливого, варто уникати виникнення таких складних ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *