Чому очі червоніють і запалюються

Як правило, припухлість і почервоніння і неприємне печіння в очах ми пов’язуємо з тривалою роботою за комп’ютером, поганим освітленням і недосипом. Але існують набагато більш серйозні з медичної точки зору причини. Можливо, це алергічна реакція, яку викликали косметичні засоби або рослини, пил, інші подразники.

Є також особливі захворювання, що провокують запалення очей. Діагностувати їх і призначити відповідне лікування може тільки фахівець. Уважно познайомтеся з наведеним нижче списком причин і, якщо виявите у себе схожі симптоми, не забудьте записатися на прийом до офтальмолога. Завжди легше позбутися проблеми на початковому етапі.

Найпоширеніші причини, пов’язані з хворобами:

Астенопия. Якщо сказати простіше, підвищена стомлюваність очей. Зазвичай з’являється при великих навантаженнях на зір;

Астигматизм;

Глаукома. Гострий приступ цієї хвороби сприяє різкому підвищенню внутрішньоочного тиску. Як правило, цей стан спричиняє почервоніння лише одного ока. При цьому людина починає бачити значно гірше і відчувати біль;

Гострий кон’юнктивіт. Це захворювання супроводжується гострим запаленням слизової оболонки ока. Все тому, що в неї проникли віруси і бактерії;

Хронічний кон’юнктивіт. Нескладно здогадатися, що це наслідок запущеного, чи не вилікуваного вчасно гострого кон’юнктивіту. Хвороба буде періодично з’являтися знову, загострюватися і знову затухати.

Чому ще можуть червоніти очі?

По-перше, як ми вже говорили на самому початку, причиною можуть стати лінзи. Їх обов’язково вибирати правильно, вміти за ними доглядати і ретельно стежити за їх станом. Будь-яке пошкодження і шлюб загрожують серйозними проблемами із зором.;

По-друге, в очі просто може щось потрапити, звідси роздратування;

По-третє, тривале знаходження в приміщенні, де працює кондиціонер;

По-четверте, звичайно, стомлення, печіння і червоність здатна викликати робота за комп’ютером.

Методи лікування…

Якщо вам доводиться щодня багато часу проводити, дивлячись в монітор, то варто згадати про гімнастику для очей. Є дуже прості вправи, які дозволять зняти напругу, натренувати очний м’яз і зменшити неприємні відчуття. Хороший результат дають і компреси з картопляних скибочок, шматочків льоду, попередньо загорнутих в м’яку чисту ганчірку, чаю (чайних пакетиків).

Не завадить також після консультації з лікарем придбати спеціальні очні краплі, які будуть звужувати судини. Є у продажу і препарати, що імітують за складом сльозу, вони допоможуть зволожити очі і зменшити роздратування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *