Яка кава найдорожча?

Найдорожчую кавою в світі є Black Ivory. Кілограм цієї кави коштує 1100 доларів. В кафе чи ресторані ціна однієї чашки самого дорого кави може досягати 50 доларів. Сорт самого дорого кави в світі виробляється лише в Таїланді.

Якщо перекласти назву, то це кава звучатиме, як “Чорний Бивень”. Щоб отримати цей сорт кави необхідно пропустити зерна Арабіки через шлунок слона. У шлунку у слона кислота починає роз’їдати білок, який знаходиться в кавових зернах. Цей білок зазвичай відповідає за гіркоту кави. Після отримання Black Ivory має м’який смак. Найдорожче кава в світі має просто приголомшливий смак. Такої кави точно немає ні де на планеті.

Щоб переварити зерна слону потрібно 15-30 годин. За цей час кавові зерна проходять природний процес ферментації і при цьому насичуються фруктовим ароматом з цукрової тростини, бананів і решти раціону слона. Щоб отримати всього лише один кілограм самого дорого кави в світі, слон з’їдає приблизно 33 кілограма ягід Арабіки.

Їх перемішують з рисом, фруктами, квасолею, очеретом або бананами. Кава дістають з слонячого гною. Він розминається і збирається. Потім ягоди промиваються і незабаром з них витягують найдорожче з кави. Потім вони відправляються в Бангкок на сушку.

Щоб створити найдорожчий сорт кави трудяться 26 слонів. Кавові зерна Black Ivory можна купити тільки в заповіднику Таїланду, Лаосу і М’янми. Також зерна продаються в готелях на Мальдівах, де покупець може сам переконатися в свіжості продукту.

Прямо перед покупцем зерна вручну перевалюють, а потім варять. Недавно найдорожча кава з посліду стали вивозити в Абу-Дабі. Саме там стали замовляти його арабські шейхи. Близько 8% доходів від продажу найдорожчої кави в світі йде в Азіатський фонд слонів. Потім ці кошти йдуть на закупівлю медикаментів та інших предметів для надання ветеринарної допомоги слонам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *