Чому ми граємо в хованки?

Чому в цю гру грають всі діти? Будучи представниками різних культур, різних життєвих умов, володарями різного темпераменту та інших індивідуальних особливостей, тим не менш, вони об’єднані спільним для всіх захопленням – всі грають в хованки.

Часто можна почути, що в основі цієї гри – прагнення до пошуку, тренування до досягнення мети в дорослому житті, древній інстинкт мисливців. Можливо, в цьому є частина відповіді на питання.

Але я пропоную поглянути на цю забаву з іншої точки зору. З позиції не того, хто шукає, а того, хто ховається.

Хіба ховаючись дитина мріє насправді про те, щоб залишитися непоміченим? Хіба, вишукуючи самі затишні місця в будинку, в квартирі або у дворі, він насправді хоче, щоб його ніколи не знайшли, а не знайшовши – забули? Ні звичайно!

Діти ховаються тому, що дуже хочуть бути знайденими. Особливо якщо затіяна гра з мамою чи з татом. У цьому виявляється їх незнищенне прагнення до близькості і контакту. Їх вабить трошки подражнити своє почуття захищеності, влаштувати йому випробування, полоскотати нерви.

Від чого задоволення, коли твоє укриття розгадано, коли тебе витягують з твого секретного лігва на світ міцні батьківські руки, тільки багаторазово зростає.

Діти регочуть і готові повторити цей досвід знову і знову. Щоб знову і знову відчути, як ти потрібен, як ти важливий, як тебе шукають і не зупиняться, поки не знайдуть. До переможного кінця, наперекір усім перешкодам!

Наші діти теж не виняток. Теж дуже люблять грати в цю гру.

Зачувши гул мотора машини, коли тато повертається з роботи, вони з криками: «Це тато! Ховаємося!»– Розсипаються по дому, ховаються, затихають і чекають…

Іноді до хованки підходять досить формально. Наша середня дочка у віці 3-4 років місяцями не змінювала місця для свого укриття. Спочатку вона ховалася за диваном. Потім – просто за дверима.

Перераховано цікаві властивості пам’яті людини.

І дуже довго мені було незрозуміло, чому вона сидить майже на виду. Який сенс у таких хованки? Поки я не зрозуміла того, про що зараз пишу. Її не цікавило бути добре захованої, її цікавило бути обов’язково знайденої.

Вона сиділа в укритті тихо-тихо, як мишка. А на обличчі – «шум і штовханина» емоцій. Від хвилювання та легкої тривоги від власноручного посилення поділу з татом: «тільки б знайшов!» – До лоскоче передчуття захвату від майбутнього моменту знаходження.

Тільки коли підросла трохи, стала ховатися більш винахідливо. Тепер її цікавить не тільки бути знайденої, а й ще поводити тата за ніс так, як це робить старший брат.

У тих рідкісних випадках, коли тато здається, не знаючи, де ще можна шукати сина, останній, звичайно, задоволений своєю перемогою. Але потім все одно запитає: «Ну як же ти мене не знайшов, тато?» Відчувається ця прикра гірчинка серед бурхливої ​​радості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *