Чому маленькі діти брешуть?

Якщо ви викрили дитини у брехні, перше, що варто зробити – це з’ясувати, чому він збрехав вам, своїм батькам, а не лаяти його за це. Для того, щоб вам було простіше зрозуміти своє чадо, давайте з’ясуємо, через що діти брешуть найчастіше.

Ви збрехали комусь при своїй дитині. Ви – найавторитетніший для дитини осіб. Він вчиться всьому у вас і якщо раптом бачить, що ви брешете, починає вважати, що це – цілком нормальна поведінка. Тому будьте обережні, коли хочете трохи прибрехати в присутності свого чада.

Часом діти вигадують деякі подробиці свого життя. Наприклад, розповідають небилиці про те, як вони літали рятувати світ або, наприклад, боролися з драконом. Це все дитячі ігри. Можливо, мова йде про розвинену фантазії дитини і лаяти його за це вже явно не варто. Досить поговорити з ним, обговорити це питання, сказати, що варто відрізняти реальне життя від вигаданої.

Дитина боїться покарання. Якщо ви лаєте його за найменший проступок, варто очікувати, що він почне вам брехати для того, щоб уникнути покарання. Наприклад, коли дитина розбив вазу, не варто на нього кричати або карати. Однозначно він зробив це не навмисно. Тому просто покажіть йому, що вас засмутило це і попросіть наступного разу грати більш акуратно.

Ще одна причина, по якій діти брешуть – це, як не дивно, низька самооцінка. В такому випадку малюк вигадує різні факти, перекручує ситуації, щоб підняти себе в очах батьків, дати їм причину для похвали. Для того, щоб уникнути брехні з цього приводу не соромтеся показувати дитині, що любите його. Більш того, хваліть його частіше за будь-які, навіть за маленькі досягнення. Адже не тільки дорослим потрібна похвала для мотивації, але й дітям. Вони хочуть бачити, що їхні добрі справи помічені й схвалені людьми, які їм так дороги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *