Чим можна замінити м’ясо: три корисних продукти

Медики радять обов’язково включати білки в свій раціон. Однак основні продукти, які є джерелом тваринних білків, – м’ясо, сири, яйця, сир – також містять жири, які осідають не тільки на талії і стегнах, а й на стінках судин, утворюючи холестеринові бляшки. Звичайно, зовсім відмовлятися від продуктів з тваринними білками не варто, однак можна частково замінити їх їжею, в якій міститься їх рослинний аналог.

Достатня кількість рослинного білка в раціоні допомагає утворенню антитіл і відновленню клітин тканин, кісток і крові, а найголовніше – такі продукти не містять холестерин. Словом, медики і дієтологи рекомендують три -чотири рази на тиждень замість соковитої відбивної класти собі на тарілку один з наступних продуктів:

Сочевиця. Крім того, що ця рослина з сімейства бобових багате рослинним білком, воно містить вітаміни групи А, В і С. До достоїнств сочевиці можна віднести той факт, що вона сприяє поліпшенню метаболізму і зміцненню імунітету. Крім того, цей продукт не накопичує токсичні речовини і радіонукліди. Незважаючи на всі корисні властивості сочевиці, варто пам’ятати, що при надмірному вживанні вона може перевантажити шлунково – кишковий тракт. Оптимальна норма – не більше 300 г сочевиці у відварному вигляді.

Що потрібно робити щоб обдурити голод?

Морські водорості. Ці жителі морських глибин є чудовим джерелом природного йоду і білків. Існує безліч видів водоростей, придатних в їжуламінарія, вакаме, комбу, норії і т.д. Всі вони містять хлорофіл і корисні для організму мінерали. Регулярне вживання цих морепродуктів покращує мозкову діяльність і допомагає регулювати рівень цукру в крові. Ще один плюс – дуже низька калорійність водоростей, проте через високу ферментизації дієтологи не рекомендують вживати більше 150-200 г водоростей в день в свіжому або 30 г в сушеному вигляді.

Горіхи. Жменька горіхів в день, наприклад, волоських або мигдалю, здатна не тільки дозволити тобі дотягнути до наступного основного прийому їжі, а й зарядити силами і поліпшити пам’ять. Крім того, горіхи допомагають швидше одужувати після застуд і бронхітів. Проте варто мати на увазі, що це досить калорійний і алергенний продукт. Медики не рекомендують зловживати горіхами людям, страждаючим мігренню і шкірними хворобами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *