Чи можна розоряти пташині гнізда?

Ще з часів шкільних років вчителі нам розповідали, що потрібно оберігати всіх звірів, не руйнувати їх світ, не доводити до розорення пташині гнізда і звірині житла, не хвилювати їх потомство.

Перш ніж дати відповідь на питання: «Чому не можна розоряти гнізда птахів?», Давайте спочатку спробуємо розібратися, яке значення в нашому житті відіграють ці істоти.

Значення птахів у природі та житті людини.

Пернаті – частина тваринного світу, що мешкає майже на всій земній території, де для неї може знайтися їжа. В даний час тваринний світ представлений більш 9 тис. різних видів птахів.

Пернаті виконують величезну місію в природі: регулюють популяцію гризунів і комах; виступають однією з ланок трофічного ланцюга, будучи їжею іншим представникам тваринного світу ; беруть участь у заплідненні рослин, переносячи їх насіння разом з послідом ; птиці, що вживають квітковий нектар, сприяють запиленню багатьох рослин.

Значення цих істот у житті людини залежить від їх ролі в дикій природі. Птахи сприяють винищенню комах та їх личинок, які приносять шкоди рослинам, вирощуваних людиною, а також знищенню гризунів, які є розповсюджувачами таких небезпечних хвороб, як жовтяниця або чума. Завдяки пернатим людина може використовувати їх природні матеріали в своєму господарстві. Наприклад, пташиний пух відмінно підходить в якості наповнювача для теплого одягу, а пташиний послід за своїм складом ідеально підходить для добрив.

 Небезпеки, які можуть загрожувати птахам:

  • якщо ці істоти відчувають, що поряд з гніздом знаходиться хтось сторонній, то вони можуть безповоротно його кинути, а їхні пташенята загинуть від голоду або низьких температур;
  • якщо людина знаходиться поруч з пташиним гніздом, то це рівнозначно тому, що він руйнує всю маскування і відкриває житло для хижаків, які з часом знищують яєчну кладку і пташенят ;
  • якщо птицю злякати з гнізда, то її потомство може замерзнути, загинути від жаркого сонця, їх може залити дощем або замести снігом. Саме тому не можна підходити до гнізд птахів дуже близько;
  • для пташенят несуть величезну небезпеку укуси комах, які можуть привести їх до неминучої загибелі ;
  • підросли, але ще не вміють пересуватися повітрям пташенята здатні випасти з гнізда ;
  • якщо у великих колоніях пернатих почнеться масова паніка, то існує ймовірність того, що гніздо буде знищено самими ж їх жителями.

Саме в подібних небезпечних умовах і виживають ці пернаті істоти. Ось чому не варто розоряти їхні житла, адже зайве занепокоєння, причиняемое людиною, тільки ускладнює їхнє життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *