Чи може гнів зробити вас професійніше

Ви до сих пір впевнені, що ефективність праці забезпечується позитивом, а з поганим настроєм нічого не вдасться зробити? Наука вносить корективи – немає лиха без добра.

Психологічні дослідження вчених з Університету Ліверпуля доводять: негативні емоції на роботі можуть підняти вашу професійну ефективність.

Вся справа в контексті, в якому співробітниками випробовуються ті чи інші емоції. Він часто не враховується нами. Приміром, гнівемоція негативна і деколи паралізуюча діяльність. Однак гнів на керівника, що порушує моральні норми – це вже частина боротьби за справедливість.

Вираз його в конструктивній формі не тільки попередить повторення ситуації в майбутньому, а й вивільнить масу енергії, яку співробітник зможе спрямувати на вирішення професійних завдань.

Дослідники також встановили, що негативний емоційний фон часто корисний для ефективної роботи в групі. Члени команди не схильні до конформності, чіпляються до думок один одного. У підсумку згоду всіх учасників може отримати тільки та ідея, яка дійсно дуже хороша і продумана до найдрібніших деталей.

“І позитивні, і негативні емоції однаково актуальні. І на практиці можуть в однаковій мірі сприяти підвищенню ефективності праці”, – коментує автор дослідження Дірк Ліндебаум.

Таким чином, конфлікти на роботі – це не завжди погано. Якщо не дозволяти собі емоційно “застрявати” в ситуації, вони роблять вас професійніше, а ваша праця – ефективніше. Про те, які області взаємин з працедавцем найбільш багаті на конфліктні ситуації,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *