Чи готові ви до відносин: 10 важливих ознак

Одні жінки знаходять супутників і зав’язують стосунки. Інші – за інших рівних – роками не можуть завести відповідного кавалера, нездатні на більше, ніж флірт і засиджуються в наречених.

Психологи коментують це так – такі ще «не готові». Але як визначити цю готовність і які кроки варто зробити, щоб наблизитися до шлюбу? За допомогою нашого експерта Лариси Ренар ми знайшли 10 питань, чесно відповівши на які можна зрозуміти, пора вам в дружини або стоїть ще трохи попрацювати над собою.

1. Закінчили ви свої минулі відносини?

Не формально порвали з усіма колишніми чоловіками, а дійсно відпустили і пробачили їх. Якщо ні, і образи, і розчарування минулого все ще тягнуться за вами, не поспішайте. Інакше застарілі проблеми будуть стояти на шляху нового почуття, і ви будете вирішувати їх уже в інших відносинах. А ваш майбутній чоловік хіба повинен відповідати за гріхи колишніх чоловіків?

2. Чи готові ви бути самою собою?

Такий, якою вас знають кіт і старий фікус, а не такою, якою ви намагаєтеся показати себе на першому побаченні. Сімейне життя – штука довга, і з роками «тримати обличчя» стає нестерпно важко. Навіть звичайне кокетство працює тільки тоді, коли воно забарвлене вашою індивідуальністю. І, наважуючись на заміжжя, переконайтеся, що ваш обранець знаком саме з вами, а не з вашим чином. Чи знає він вас з усіх, навіть самих непривабливих сторін?

3. Установлюєте ви планки очікування для своїх чоловіків?

Якщо ви досі повторюєте «тільки успішний, щедрий, добрий і з блакитними очима», то не дивно, що він не з’являється. Чоловік – це не набір технічних характеристик, а людина, яка в будь-який момент з успішного може перетворитися на посереднього, а потім здійснити зворотне перевтілення. Він так само має право час від часу злитися і відмовлятися оплачувати черговий каприз. А найголовніше, він зовсім не зобов’язаний відповідати чиїмось завищеним очікуванням.

4. Чи готові ви змінюватися?

Ставати краще і поступливішим, сміливіше і рішучіше, терплячіший і спокійніше. Спільне життя дуже скоро зажадає змін, а однією з головних чеснот може виявитися саме гнучкість і вміння підлаштовуватися під обставини. Жінкам прямолінійним і непохитним освоїти цю науку найважче. Їм складно зрозуміти, що мінятися заради сім’ї і прогинатися під чоловіка-тирана зовсім різні речі.

Як і чому закінчуються відносини?

5. Розірвали ви зв’язок з батьками?

Мова не те, що треба припиняти спілкуватися з коханою родиною. Треба лише остаточно вирости і відчути себе самостійним і окремим від них людиною. Батьківський досвід дуже часто формує наше майбутнє, причому сценарії, які пишуться в рідному гнізді, можуть бути самими різними. Від повторення життєвого шляху власної матері-одиначки, до небажання вийти заміж за чоловіка, схожого на власного батька. А діти, які були основою шлюбу, довгий час не можуть знайти власну сім’ю, тому що все ще відчувають відповідальність за союз власних батьків. Тому, щоб знайти своє щастя, треба чітко усвідомити – досвід старшого покоління – тільки їх життєвий шлях і до вас ніякого відношення не має. Виходьте з батьківського дому і починайте писати власну історію.

У відносинах вам доведеться мінятися і проявляти те, що вам невластиво.

6. Чи є у вас інші проблеми в спілкуванні?

Справа в тому, що в зв’язках з людьми ми в цілому скрізь однакові. Якщо вам дуже швидко набридає на новому місці роботи, ви не можете знайти спільну мову з колегами і не втрачаєте можливості посваритися в громадському транспорті, то і в сімейному житті ви будете вести себе точно так само. Всі наші недоліки обов’язково проявляться у шлюбі і стануть для нього справжнім випробуванням. Тому, перш ніж почати експериментувати в особистому житті, знайдіть свої основні складності і спробуйте розібратися з ними самостійно.

7. Чи майбутньому чоловікові місце у вашому житті?

Якщо подивитися на життя сучасних жінок, то чоловікові в ній, здається, просто немає місця. Ми весь час зайняті, поспішаємо з переговорів на пілатес, їдемо на вихідні з друзями в гори, а вечори присвячуємо чергового по рахунку освіті. Навіть у наших ідеальних дівочих квартирах все влаштовано так, що з’явися на її порозі чоловік, йому буде ніде розмістити свою хокейну ключку і ноутбук. Тому хоча б подумки усвідомте, яке місце у вашому житті повинен займати чоловік і звільніть для нього простір.

8. Ви все ще слухаєте доброзичливців?

«Жінка може бути щаслива тільки в шлюбі»; «Після 30-ти ти нікому не будеш потрібна»; «Краще бути розлученою, ніж ніколи не виходити заміж». Всі забарився із заміжжям панянки рано чи пізно чують подібну нісенітницю від уявних доброзичливців. І чим більше таких порадників навколо, тим важче зрозуміти: ви шукаєте супутника собі або намагаєтеся виконати соціальне замовлення? Відмітайте все нав’язані стереотипи! Шлюб, який створювався заради самого шлюбу щасливим зробити дуже складно.

9. Ви дозволяєте собі не бути бездоганною?

Бездоганний зовнішній вигляд, завидна кар’єра, дорога машина і власне житло? Фітнес три рази на тиждень, відпочинок на морі та інтелектуальні клуби по суботах? Ви так прагнули зробити своє життя схожою на рекламний проспект, але от знайти такого ж бездоганного супутника життя поки не виходить. Справа в тому, що чоловіки ідеальними милуються з боку, але от одружуються на звичайних володарка милих недоліків. На таких, поруч з якими можна розслабитися і не боятися виглядати невдахою. Дозвольте і ви самій собі бути живою людиною з власним набором позитивних і негативних якостей.

10. Ви готові попрощатися зі своєю внутрішньою дівчинкою?

Батьки своєю безмежною любов’ю надають нам ведмежу послугу. Нам так добре бути в ролі татової доньки, що, подорослішавши, ми не можемо з нею розлучитися. Нам подобається, коли нас балують і безмежно люблять! Тому нас оточують шанувальники, ми переживаємо роман за романом, але жоден з них не закінчується шлюбом. На дівчатках не одружуються, і як нам не шкода, треба ставати дорослою, готової брати на себе відповідальність і розділяти негаразди.

Причин, по якій особисте життя не складається, а вас таку розумницю і красуню не ведуть в ЗАГС може бути дуже багато. Але всі вони криються всередині вас самої. І навіть найгарніших принц на самому білому коні не зможе прокласти дорогу до вашого щастя, поки ви сама не докладете максимум зусиль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *