Біг босоніж корисний!

Вчені переконані, бігати босоніж набагато корисніше, ніж в спортивного взуття.

Переваги босоногих спортсменів вчені з Гарвардського університету бачать в тому, що під час бігу їх суглоби не піддаються додатковому навантаженню і в результаті не травмуються. Незважаючи на те, що кросівки здатні убезпечити ступню від пошкоджень, шкоди від них більше ніж користі – стверджують вони.

За словами вчених, найбільш уразливі під час такого неприродного бігу гомілковостопний, колінний і тазостегновий суглоби. Експерти також кажуть про те, що навантаження на дані суглоби під час бігу в кросівках перевищує навантаження, яку суглоби випробовують у взутті на високих підборах.

Під «тяжкістю» спортивного взуття змінився і механізм людського бігу, вироблений в процесі еволюції. При бігу в кросівках людина звично переміщує вага спочатку на п’яту і тільки потім на носок. Босі бігуни воліють бігати з точністю до навпаки, з носка – саме це і оберігає стопу від травм.

Механізм бігу босоніж покликаний рівномірно розподілити масу тіла по поверхні стопи. Ступаючи на носок, людина пом’якшує удар, тим самим, роблячи біг комфортніше і запобігаючи супутні травми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *