8 людей, які перемогли холод

Оголений чоловік може перебувати на морозі при мінус 30-35 ° С півгодини, максимум одну годину. Тривала дія холодом призведе до того, що внутрішні механізми будуть не в змозі заповнювати втрати тепла, внаслідок чого температура тіла почне знижуватися. Стійкість до холоду можна підвищити, якщо регулярно проводити загартовування організму, як це роблять, наприклад, «моржі». Завдяки «тренувального» охолодженню їх тіло не боїться холоду і крижаної води. Але їх стійкість до холоду – далеко не межа людських можливостей.

Більш висока несприйнятливість до холоду проявляється у людей, що володіють так званими надздібностями витримувати вкрай низькі температури, а іноді й просто у тих, хто опинився в екстремальній ситуації. Ми знайшли 8 першовідкривачів, спортсменів і просто ентузіастів, які з власної ініціативи або з волі випадку перемогли холод.

Руаль Амундсен

8 людей, які перемогли холод

Норвезький полярний мандрівник Руаль Амундсен майже все своє життя займався дослідженням Півночі. На шляху до великих відкриття мандрівникові доводилося долати безліч неймовірних труднощів.

Одне з найскладніших випробувань чекало полярника під час його першої експедиції. Судно, на якому команда рухалася до Південного магнітного полюса, було зупинено льодами. Екіпаж чекала незапланована зимівля, для перечікування якої на борту не було в достатній кількості ні полярної одягу, ні запасу продуктів. Щоб протриматися в суворих умовах, довелося перешити в екіпіровку вовняні ковдри і навчитися полювати на тюленів. Через 13 місяців корабель, нарешті, вийшов із зони льодів і дослідник разом з іншими вижили полярниками повернувся додому.

Які повинні бути правила поведінки при переохолодженні та обмороженні?

Анджей Завада

8 людей, які перемогли холод
До 1979 року всі альпіністи намагалися підкорити вершину світу тільки в предмуссонний або послемуссонний сезони. Змінити кількість сезонів і додати до них ще й зимовий вперше спробувала польська експедиція під керівництвом Анджей Завада. Після довгих переговорів з Міністерством туризму Непалу альпіністи отримали дозвіл на сходження на Еверест в зимовий сезон. Зимовий перміт був строго лімітований періодом з 1 грудня 1979 року по 28 лютого 1980 і не днем більше. Незважаючи на стислі терміни, альпіністам вдалося вкластися у відведений час і, пройшовши через Південне сідло, піднятися на вершину Евересту.

Льюїс Гордон П’ю

8 людей, які перемогли холод

Британський спортсмен Льюїс Гордон П’ю на прізвисько «Білий ведмідь» воліє купанню в теплій морській воді запливи в льодовикових озерах і в Північному Льодовитому океані. У крижані води він занурюється не в спеціальному гідрокостюмі, а в звичайних плавках і шапочці для плавання. Особливість своє організму зберігати у воді з мінусовою температурою тепло м’язів і координацію рухів британець використовує для того, щоб привернути увагу до швидкого танення льодовикового покриву Землі і проблем зміни клімату.

Гліб Травін

8 людей, які перемогли холод
У 1928 році радянський мандрівник відправився на велосипеді в далеку подорож уздовж кордонів СРСР, включаючи Арктичне узбережжі. Межі уздовж Північного Льодовитого океану від Кольського півострова до мису Дежньова на Чукотці він долав на велосипеді і мисливських лижах. За півтора року без жодної підтримки, поодинці він проїхав по арктичному льоду і узбережжю сорок тисяч кілометрів.

Вім Хоф

8 людей, які перемогли холод
Вім Хоф, відомий так само як «крижана людина», буквально кожен день перевіряє себе на міцність холодом. Просидіти кілька годин на морозі, піднятися на Монблан в шортах, проплисти під льодом замерзлого озера для нього звичайна справа. 20 подібних досягнень Віма Хофа потрапили в Книгу рекордів Гіннесса. Голландець переконаний, що неймовірні досягнення і рекорди є закономірними результатами його тривалої праці, а зовсім не сверхспособностей.

Наомі Уемура

8 людей, які перемогли холод

До 29 років японський мандрівник підкорив п’ять з семи найвищих точок різних континентів. У 1972 році на 9 місяців він переселився до Гренландії, де жив разом з ескімосами і вивчав їзду на собачих упряжках. Застосувавши отриманий досвід під час подорожей по Канаді та Алясці, Наомі Уемура почав готуватися до одиночної поїздці на Північний полюс. Переміщувався він на їздових собаках, а все необхідне спорядження і продукти йому періодично доставляли літаком. Пункту призначення Наомі Уемура досяг після 55 днів шляху.

Отто Шмідт

8 людей, які перемогли холод

Радянський математик і географ взявся виступити в ролі «руйнівника легенд» і перевірити чи можливо плавання по Північній морській трасі на звичайному важкому суховантажі, а не на спеціальному судні. Корабель, на якому відбувалася експедиція, був роздавлений льодами, а 104 члена екіпажу залишилися зимувати на крижині. Рятувальну операцію вдалося провести лише через місяць. За тиждень всі люди були евакуйовані з крижини.

Рамон Наварро

8 людей, які перемогли холод

Чилійський серфінгіст Рамон Наварро вирішив посерфити там, де ще не ступала нога серфера. Підкорювати хвилі Рамон відправився в Антарктиду. Суворі кліматичні умови спортсмену з лишком компенсувала відсутність натовпу серферів у воді незалежно від часу доби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *