Як виробити звички, які зроблять вас багатим

Звички багатства як інвестиції у власний успіх.

Згідно з дослідженням університету Дьюка, людина робить 40% і навіть більше повсякденних дій на автоматі – завдяки виробленим звичкам.
Мета звичок дуже важлива: вони позбавляють мозок від рутинної роботи, а за автоматичні реакції відповідає область в середині мозку завбільшки з волоський горіх – “базальні ядра”.

Віддавши певні повторювані функції на піклування цієї дуже невеликий, майже незначною області, мозок звільняється для виконання функцій більш високого рівня.

Звички повністю контролюють наше життя, підсвідомо направляючи нас або до успіху і щастя, або до невдач і нещасть.

Протягом п’яти років він досліджував щоденні звички 233 заможних людей (річний дохід яких перевищує $ 160 000, чиста вартість активів становить $ 3,2 млн і більше) і 128 бідних людей (річний дохід яких не перевищує $ 35000, чиста вартість активів становить $ 5000 і менше), і виявив дев’ять головних звичок, які відокремлюють багатих людей від бідних.

Томас Корлі назвав їх звичками багатих.

“Ті, які перейняли звички багатих від своїх батьків, менторів або винесли з суворої школи життя, досягають успіху в своїй справі. Решта обтяжені звичками бідності, вони змушені важкою працею заробляти собі на життя, боротися з фінансовими проблемами, мають погане здоров’я, загалом, їх життя нещасна “, – розповідає він.

Для того щоб краще зрозуміти процес формування звичок, важливо зрозуміти, як вони формуються на фізіологічному рівні:

Звички конкурують один з одним

Нейрони (клітини мозку) конкурують за те, що називається “кірковим простором” всередині нашого мозку. Це місце в корі головного мозку можна порівняти з нерухомістю. Так само як існує стійкий попит на будинки на набережній, так само існує і високий попит на місце в цій частині мозку. Для того щоб освоїти нові навички, запам’ятати нові факти або виробити нову звичку, ми повинні створити нову нейронну котра проводить шлях всередині нашого мозку.

Однак створити новий проводить шлях не так просто. Це тому, що старі нервові шляхи дуже жадібні, і не люблять здавати свою “нерухомість” мозку. Вони ведуть боротьбу, щоб уберегти своє місце від інших вторгаються нейронів. Нові звички, які намагаються створити нові провідні шляхи, повинні конкурувати за цю частину мозку зі старими провідними шляхами (старими звичками).

Ось чому так важко боротися зі старими звичками. Наш мозок перетворюється на театр військових дій, коли ми намагаємося освоїти нові звички.
Використовуйте свої старі звички, щоб побудувати нові.

Кращий спосіб зайняти простір мозку, поглинене старими звичками, – надбудувати нову звичку на вершині старої.

Подумайте про існуючу звичці (існуючому нервовому шляху) як про потяг, за винятком того, що він всередині вашого мозку. Нова звичка – це немов новий пасажир поїзда. І мозок не чинитиме опір, тому що ви не намагаєтеся отримати контроль над поїздом або дорогий. Ви простий пасажир, який їде в поїзді. Якщо стара звичка не сприймає нову звичку як загрозу, протистояння в головному мозку відсутній. І вуаля, народжується нова звичка.

Коли ви виробляєте нові звички, думайте про них як про пасажирів поїзда.

Ось як це працює:

Припустимо, ви хочете освоїти нову звичку – читати книги для самоосвіти 30 хвилин кожен день, і скажемо, що у вас є стара звичка займатися на орбітрек 30 хвилин кожен день. Якщо ви будете читати книгу під час тренування, то незабаром сформуєте нову об’єднану звичку.

Інший приклад:

Якщо у вас є стара звичка щоранку пити міцну каву, і ви хочете виробити нову звичку щодня випивати склянку чистої води, ви можете почати пити воду до або після кожної чашки кави. Ця нова звичка також надійно закріпиться у вашій свідомості.

Використовуючи цю стратегію формування звичок, ви можете легко освоїти нові звички успіху і багатства. Кожна звичка, яку ви додаєте в своє життя, має кумулятивний ефект. Вони як інвестиції в ваш успіх. Чим більше хороших звичок ви виробите, тим ближче ви будете до успіху. А багатство, в кінцевому рахунку, буде йти поруч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *