7 рад заробітку на власному хобі

Заробляти гроші, займаючись улюбленою справою, мета приваблива. Особливо, якщо цей заробіток буде значним.

Позитивним результатом для початку буде можливість заробити хоча б яку-небудь суму грошей, завдяки заняттю улюбленою справою.

 

Рада № 1. Ставтеся до свого хобі як до серйозної справи.

Звичайно, іноді не дуже хочеться переводити улюблене заняття на «комерційні рейки», але якщо ви будете ставитися до своєї справи як до простого захопленню, то великого заробітку від хобі ви не досягнете. Якщо вам подобається писати романи – не бійтеся ставити собі максимальні завдання, зв’яжіться зі всілякими видавництвами, дізнайтеся умови співпраці, підпишіть по можливості вигідний вам контракт. Інакше ризикуєте перетворитися на звичайного інтернет-графомана.

Рада № 2. Оцінюйте себе високо.

Не треба соромитися високо цінувати свою працю. Наприклад, ви займаєтеся виготовленням власноручних виробів і оцінюєте результат своєї праці, порівнюючи з аналогічною продукцією великих фабрик. У результаті саморобку, на яку ви витратили близько тижня, продаєте за дуже скромну суму. Але фабрики можуть випускати свій товар десятками тисяч, а ви тільки одну штуку на тиждень. Тому не соромтеся ручна праця оцінювати високо, інакше хобі вас не прогодує.

Рада № 3. Робіть оригінальні речі.

І знову приміром з попереднього ради. Створюєте ви якийсь продукт, який випускає фабрика або завод. Призначаєте ціну значно вище, оскільки вам якось треба жити на доходи від вашого захоплення. Але чому у вас будуть купувати товар, який можна значно дешевше придбати в магазині? Саме тому бажано робити речі, відмінні від представлених на ринку. Є, звичайно, ризик, що ідея буде не зрозуміла. Але ризик – справа благородна, у разі успіху ви можете створити новий напрямок у своїй галузі діяльності.

Рада № 4. Займайтеся улюбленою справою з душею.

А як ще можна займатися своїм хобі? Здається, що зауваження пусте, однак, коли комерційна складова вашої діяльності буде значна, може виникнути спокуса робити великі обсяги продукції або економити на якості. Можливо, просто почнете ставитися до свого улюбленого заняття як до обов’язку. Ваше хобі таким чином може перетворитися в сумну роботу.

Рада № 5. Даруйте своїм клієнтам подарунки.

Неважливо який діяльністю ви займаєтеся, намагайтеся знаходити завжди можливість робити щось безкоштовно для своїх клієнтів. Якщо сфера виробнича, то тут все зрозуміло – невеликі дрібнички даруєте спільно з відносно великою покупкою. Навіть якщо ви навчаєте танцям, бойовим мистецтвам або проводите приватні екскурсії, намагайтеся зробити щось для своїх клієнтів, що не входять в обов’язкову програму. Який-небудь невеликий особистий курс, або додатковий тур не в заявлене спочатку місце. Звичайно, подарунки справа добровільна, тому самі вибирайте, кого ви хочете порадувати ними. Радісні клієнти будуть позитивно відгукуватися про вашу діяльність і клієнтів у вас стане більше.

Рада № 6. Пробуйте себе в різних сферах діяльності.

Буває так, що ваше хобі ніяк не виходить поставити на «комерційні рейки». Тоді не варто зациклюватися на цій діяльності, можливо, інші заняття, більш прибуткові, теж здадуться вам цікавими.

Рада № 7. Займайтеся благодійністю.

Без зайвих коментарів. Можна не вірити ні в яку карму, але тим не менш добру справу зазвичай притягує всілякі приємні бонуси у житті. Не соромтеся частину зароблених грошей жертвувати на добру справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *